News

10 wyjątkowych plaż w Polsce. Które warto zobaczyć?

10 wyjątkowych plaż w Polsce. Które warto zobaczyć?

fot. Wikimedia Commons/Alina Zienowicz

W związku z nadchodzącymi wielkimi krokami wakacjami przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 wyjątkowych plaż w Polsce. Każda z wybranych ma pewną szczególną cechę i każda z nich jest z pewnością warta odwiedzenia.

Polskie plaże - pomimo niezbyt ciepłego Bałtyku, nad którym się znajdują - bywają równie piękne co w zagranicznych kurortach turystycznych. Nasze wydmy są z kolei jednymi z najbardziej rozległych w Europie! Jeżeli jesteście ich fanami to przypominamy, że najwyższa wydma w Polsce znajduje się w Łebie i nazywa się Łącka Góra. Ma aż 42 metry wysokości!

Szerokie, piaszczyste plaże to nie tylko artrybut zagranicznych, nadmorskich miejscowości turystycznych. Amatorów wypoczynku nad polskim morzem jest wielu, a nasze rodzime "perełki" na pewno warto mieć na uwadze planując urlop w kraju.

10 wyjątkowych plaż w Polsce

1.    Trzęsacz

Cechą charakterystyczną tego miejsca są ruiny kościoła, których z każdym rokiem ubywa. Budynek znajduje się na klifie, który w naturalnym procesie jest nieustannie podmywany. Ponadto plaża jest bardzo szeroka, nie tak bardzo tłoczna jak w pobliskim Rewalu.

 

2.    Hel

'Ostatnia plaża Polski'. Na samym końcu półwyspu plaża jest otoczona morzem z trzech stron! Znajduje się tam również urokliwa platforma spacerowa.

 

3.    Chałupy

Miejsce popularne wśród młodzieży ze względu na doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. W Chałupach szczególne jest to, że półwysep helski jest tutaj bardzo wąski i przechodząc jedynie przez jezdnię oraz tory, możemy być na plaży nad otwartym morzem lub na plaży nad zatoką.

4.    Gdynia

Plaża miejska jest dobrym miejscem na odpoczynek w czasie aktywnego dnia. Tuż obok znajduje się Akwarium Gdyńskie, Dar Pomorza oraz industrialna część nadbrzeża.

5.    Niechorze

Nad tą piękną i szeroką plażą góruje latarnia morska, otoczona parkiem. W pobliżu znajduje się wiele atrakcji, przebiega tędy trasa słynnej kolejki wąskotorowej.

6.    Wydma Łącka

Piękne miejsce w Słowińskim Parku Narodowym. Można do niej dotrzeć pieszo, rowerem lub meleksem. Ruchome wydmy to popularna atrakcja, spodziewajcie się tam tłumów!

7.    Międzyzdroje

To atrakcja dla ludzi, którzy wolą znajdować się w miejscach tętniących życiem i pełnych atrakcji. Przy plaży jest słynny deptak z aleją gwiazd. Nie można tutaj narzekać na nudę!

8.    Ulinia 

Słyszeliście kiedyś o tym miejscu? Prawdopodobnie nie. To gratka dla osób stroniących od tłumów, odludzie w pobliżu rezerwatu przyrody Mierzeja Sarbska.

9.    Krynica Morska

Mimo że jest to popularny kurort, nie jest on tak zatłoczony jak inne. Krynica Morska oferuje piękne, długie plaże oraz bogactwo lasów – całość jest otoczona parkiem krajobrazowym Mierzeja Wiślana.

10.    Rozewie

Znajdziecie tutaj najstarszą i najbardziej popularną latarnię morską na naszym wybrzeżu. W pobliżu znajduje się również najdalej wysunięty na północ punkt Polski.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.