Reklama
placeholder
News

Autobus w Radomiu nazwany na cześć… Young Leosi. Jakie nosi 'imię'?

Autobus w Radomiu nazwany na cześć… Young Leosi. Jakie nosi 'imię'?

fot. Instagram.com/youngleosia/pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Young Leosia to jedna z najbardziej znanych polskich artystek młodego pokolenia. Ma wielu fanów w całej Polsce. Jakiś czas temu mieszkańcy Radomia w dość nietypowy sposób docenili 24-latkę.

Polish Eurovision Party: kto wystąpi i kiedy się odbędzie eurowizyjne pre-party? >> 

Radom – autobus nazwany od ksywki Young Leosi

Mieszkańcy Radomia mogli zdecydować jak będą nazywały się miejskie, nowe autobusy elektryczne. Inicjatywa cieszyła się sporym zainteresowaniem, jak czytamy na glamrap.pl, nazwa, nawiązująca do Young Leosi, pokonała prawie 400 innych propozycji, wśród których znalazły się m.in. Elektriko Radomiko, Elektromocarz i Za Pan Prąd. W marcu 2023 roku portal twojradom.pl ogłosił, że na ulice Radomia wjechały Prądozaur i… Young Ekosia.

Lokalny serwis podał, że nowe elektryczne autobusy będą obsługiwać linię 7, która kursuje z Michałowa na Południe.

Young Leosia bohaterką pytania w Milionerach. Jak brzmiało? >> 

Autobusy (…) są niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyposażone oczywiście w klimatyzację, monitoring oraz ładowarki USB. Każdy z nich może jednorazowo zabierać aż 131 osób (z czego 40 na miejscach siedzących). (…) pojazdy mają numery taborowe 2100 i 2101. Kolejne dwa elektryczne przegubowce dojadą do Radomia na początku maja, a ostatnie dwa – na początku sierpnia – czytamy.

Young Leosia – nowa płyta

W listopadzie 2022 roku Young Leosia zapowiedziała, że po rozstaniu z wytwórnią Żabsona sama będzie wydawać swoją muzykę. Jakiś czas później premierę miał numer Crowd, który ukazał się nakładem BAILA ELLA Records. Mówiło się, że nowy album Young Leosi pojawi się w 2023 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama