News

YouTube Shorts zastąpi TikToka? Co to jest i jak działa?

YouTube Shorts zastąpi TikToka? Co to jest i jak działa?

Fot. Pixabay.com

YouTube Shorts to funkcja, która oficjalnie pojawiła się w Polsce 14 lipca 2021 roku. Mówi się, że to może być następca TikToka. Co to jest YouTube Shorts i jak działa?

KSW 62: karta walk, data, gdzie oglądać? >>

YouTube Shorts – co to jest? Muzyka, zarabianie, fundusz

YouTube Shorts to nowy sposób na oglądanie, odkrywanie i tworzenie krótkich treści tylko za pomocą telefonu i kamery do krótkich formatów w aplikacji YouTube. Maksymalna długość nagrywanych wideo to 60 sekund.

W filmikach mogą być wykorzystane utwory i klipy z biblioteki YouTube. Materiały są darmowe, ale tylko w przypadku użytku osobistego i niekomercyjnego lub kiedy użytkownik posiada odpowiednie licencje.

Co z zarabianiem na YouTube Shorts? Twórcy krótkich formatów nie mają udziału w przychodach z reklam wyświetlanych w odtwarzaczu krótkich formatów. Uruchomiono jednak Fundusz YouTube Shorts, który ma służyć do nagradzania najlepszych twórców krótkich treści.

Ma on pomóc twórcom w zarabianiu na tych filmach, podczas gdy my rozpoczniemy testowanie reklam oraz pracę nad długotrwałymi rozwiązaniami dotyczącymi zarabiania – zapowiedział YouTube.

Jennifer Aniston ma sobowtóra. Ta tiktokerka jest bardzo podobna do aktorki >>

Fundusz YouTube Shorts to 100 milionów dolarów przeznaczonych dla twórców. Wszyscy, łącznie z tymi, którzy biorą udział w programie partnerskim YouTube, mogą korzystać  z funduszu. Żeby to zrobić, wystarczy nagrać filmik, który przyciągnie widzów. 

YouTube Shorts – jak nagrywać?

Żeby nagrać filmik za pomocą YouTube Shorts musicie zalogować się w serwisie na urządzeniu mobilnym, dotknąć „utwórz” i „utwórz krótki format. Opcja „szybkość” służy do przyspieszania lub zwalniania nagrania, a „licznik czasu” to ustawienie odliczania do rozpoczęcia nagrywania bez użycia rąk i automatyczne zakończenie nagrywania.

Żeby nagrać klip, wystarczy przytrzymać przycisk nagrywania. Jedno dotknięcie rozpoczyna nagrywanie, a kolejne – kończy.

Funkcja „cofnij” służy do usuwania wcześniej nagranego filmu, a „ponów” dodaje go z powrotem.

Po dotknięciu „gotowe” wyświetlicie podgląd nagranego wideo, a po przejściu dalej, dodacie do niego szczegóły. Później napiszcie tytuł filmu (maksymalnie 100 znaków) i prześlijcie wideo. Hashtag #Shorts w tytule lub w opisie filmiku pomoże systemom YouTube polecać je w serwisie.

Reżyser Życia nakręcił horror! Jest zwiastun >>

YouTube Shorts – gdzie są filmy?

Krótkie formaty pojawią się po kliknięciu „shorts” na dole aplikacji YouTube. Znajdziecie je też na stronie głównej YouTube, w powiadomieniach, na karcie Subskrypcje, w polecanych treściach na stronie swojego kanału – więcej informacji oraz klikając krótki format i przewijając, żeby zobaczyć więcej filmów.

Używaliście już YouTube Shorts?

 

 

Zobacz też
Komentarze : 1
Aby dodać komentarz Zaloguj
  • Uwaga: Jestem Kierownikiem Administracyjnym MARK DAVSON INVESTMENT MANAGEMENT. Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi, która poszukuje firm do inwestowania. Wróć do nas, jeśli jesteś zainteresowany. Ponadto MARK DAVSON INVESTMENT MANAGEMENT poszukuje osób i firm, które chcą być naszymi przedstawicielami w swoich krajach. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami już dziś przez e-mail: [email protected] Dziękuję Ci Pan Mark Davson MARK DAVSON ZARZĄDZANIE INWESTYCJAMI E-mail:[email protected]
    dwa tygodnie temu
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.