News

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii zniesiony! Od kiedy?

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii zniesiony! Od kiedy?

Fot. Pixabay.com

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski został zniesiony! Od kiedy można znowu podróżować i jakie zasady obowiązują?

Obostrzenia po 17.01. Co się zmienia po feriach? >>  

Od 14 stycznia 2021 roku odwieszone są loty do Polski z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Rozporządzenie z 5 stycznia w sprawie zakazu straciło moc 13 stycznia, a wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował, że prace nad rozporządzeniem na nowy okres nie są prowadzone.

Aczkolwiek, tak jak w innych przewozach zorganizowanych, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna – zaznaczył w odpowiedzi na pytanie Jakuba Krupy.

Testy na obecność koronawirusa dla przyjeżdzających do Polski nie są wymagane, „ale i nie pomogą w uniknięciu zakazów wjazdu, jeżeli ktoś im podlega, i kwarantanny, której podlegają wszyscy" – cytuje wypowiedź wiceministra TVN24.

Przypomnijmy, że loty pasażerskie z Wielką Brytanią zostały zawieszone 22 grudnia 2020 roku. Zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został wprowadzony po wykryciu na Wyspach nowej mutacji koronawirusa.

Nowy szczep koronawirusa w Europie. Nowe restrykcje także dla Polaków >> 

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Według danych z 14 stycznia 2021 roku, w Wielkiej Brytanii potwierdzono łącznie 3,21 miliona przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wykryto 47 525 nowych zakażeń.  Zmarły 1564 osoby.

W Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19 potwierdzono zgon łącznie u 84 767 osób.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.