News

Zalando - używane ubrania w polskiej ofercie!

Zalando - używane ubrania w polskiej ofercie!

Fot. Pixabay.com

Zalando wprowadza do oferty używane ubrania. Ciuchy z drugiej ręki będzie można kupić także w Polsce.

9 najmodniejszych trendów na jesień 2020: to będziemy nosić w tym sezonie >> 

Zalando – używane ubrania. Od kiedy w sprzedaży?

Jak informuje m.in. Business Insider, Zalando wprowadza w sześciu krajach odzież używaną. Polscy klienci sklepu internetowego będą mogli kupić ubrania z drugiej ręki już na początku października 2020 roku. Oferta Pre-owned ma być dostępna też w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Belgii i Francji.

Na portalu Money.pl czytamy, że po uruchomieniu nowej usługi, na Zalando będzie można kupować oraz sprzedawać używane ubrania. Każdy będzie mógł wybrać czy pieniądze ze sprzedaży trafią na ich kartę podarunkową czy na konto jednej z partnerskich organizacji charytatywnych, takich jak Czerwony Krzyż czy WeForest. Co ważne, tak jak w przypadku pozostałych produktów na Zalando, będzie obowiązywała zasada darmowej dostawy i darmowego zwrotu.

Zainteresowanie odzieżą używaną jest duże i ciągle rośnie, szczególnie wśród milenialsów. Jednocześnie, klientom brakuje łatwej i rzetelnej usługi, która łączy w sobie bezproblemową sprzedaż artykułów, które przestali już nosić z przyjemnymi doświadczeniami zakupów odzieży używanej on-line. Wraz z uruchomieniem oferty Pre-owned, Zalando zostanie pierwszą platformą modową, która oferuje tak proste rozwiązanie i kompleksowo zaspokaja potrzeby klientów w tym zakresie – cytuje komunikat Torbena Hansena, wiceprezesa Zalando ds. e-commerce, Money.pl.

Beyonce nosi buty polskiej projektantki! >> 

W 2019 roku Zalando uruchomiło w Niemczech aplikację Zalando Wardrobe, która dotyczyła zakupu i sprzedaży odzieży używanej. W Berlinie znajdował się też stacjonarny second hand marki. 

Jak podaje Business Insider, sklep z odzieżą używaną był testowany już w Szwecji przez sieciówkę H&M.

Zalando zostało założone w 2008 roku w Berlinie. Sklep internetowy, oferujący ubrania, buty, akcesoria i kosmetyki, działa  m.in. w Austrii, Francji, Włoszech, Holandii, Szwajcarii, Danii, Finlandii i Norwegii. W 2012 roku sklep wszedł na polski rynek.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.