News

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy jesienią przestawiamy zegarki? [DATA]

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy jesienią przestawiamy zegarki? [DATA]

Fot. Pixabay.com

Jesienią czeka nas zmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki? Od kiedy w 2021 roku zaczyna się czas zimowy? Nie zapomnijcie tej daty!

Minimalne wynagrodzenie będzie wyższe. Zmiany od 2022 roku >> 

Zmiana czasu na zimowy 2021 – data

Zmiana czasu z letniego na zimowy przypada na koniec października. W 2021 roku czas zmieniamy w nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października. Zegarki przestawiamy do tyłu – z godziny 3.00 na 2.00. To dobra wiadomość dla śpiochów, bo tej nocy śpimy godzinę dłużej!

Niestety, po zmianie czasu na zimowy dni będą wydawać się krótsze, a noce dłuższe.

Telefony i komputery, dzięki połączeniu z internetem, automatycznie powinny zmienić czas, jednak musicie pamiętać, że ręcznie należy przestawić m.in. tradycyjne zegarki.

Jesień 2021: kiedy pierwszy dzień jesieni? [DATY] >>  

Kolejna zmiana czasu – z zimowego na letni – będzie 27 marca 2022 roku. 

W Polsce po raz pierwszy zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym. Obowiązywała w latach 1946-1949 i 1957-1964. Od 1977 roku zegarki przestawiamy nieprzerwanie.

Zmiana czasu – kiedy ostatni raz przestawiamy zegarki?

Przypomnijmy, że w 2018 roku Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany czasu. Ostatni raz mieliśmy przestawiać zegarki w 2021 roku. Państwa Unii Europejskiej miały zdecydować czy wolą zostać przy czasie letnim czy zimowym.

Dni wolne od pracy 2021: kiedy warto wziąć urlop? >> 

Informowano, że w Polsce jest gotowy projekt ustawy, który mówi o tym, że w kraju stale obowiązywałby czas letni. Jakiś czas temu wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk przyznała, że od początku pandemii koronawirusa działania w tym zakresie w zasadzie ustały. Nie wiadomo czy i kiedy projekt znoszący zmianę czasu zostanie wdrożony.

 

 

TUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.