Reklama
placeholder
News

Zmiana czasu na zimowy 2023. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na zimowy 2023. Kiedy przestawiamy zegarki?

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Zmiana czasu na zimowy 2023 zbliża się wielkimi krokami. Kiedy i w którą stronę należy przestawić zegarki jesienią 2023 roku?

Zmiana czasu na zimowy – jesień 2023. Kiedy przestawiamy zegarki?

Przejście na czas zimowy wypada w ostatni weekend tego miesiąca, co oznacza, że w 2023 roku nastąpi to w nocy z 28 na 29 października. Przestawiając zegarki należy pamiętać, że cofamy czas o jedną godzinę, czyli z godziny 3:00 na 2:00. W teorii nasz sen się nieco wydłuży. Czas zimowy będzie obowiązywał do 31 marca 2024 roku.

Przypominamy, że w przypadku telefonów i komputerów posiadających połączenie z internetem ta zmiana powinna dokonać się automatycznie. Warto upewnić się, czy przypadkiem na naszych urządzeniach nie doszło do podwójnego "majstrowania" przy zmianie godziny.

Kiedy po raz ostatni zmiana czasu? [AKTUALIZACJA]

Kwestia ciągłej zmiany czasu już od kilku lat jest przedmiotem dyskusji Parlamentu Europejskiego. W Polsce powstał projekt ustawy, informujący o tym, że w kraju na stałe miałby obowiązywać czas letni. Dawniej ustalono, że ostatni raz przestawimy zegarki w 2021 roku, jednak ze względu na wybuch pandemii koronawirusa zaprzestano działań w tym temacie.

Zmiana czasu: koniec z przestawianiem zegarków! Wiadomo od kiedy >>

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama