News

Koniec ze znaczkami na listach? Zmiany od 1 maja

Koniec ze znaczkami na listach? Zmiany od 1 maja

Fot. Pixabay.com

Koniec ze znaczkami na listach? Od 1 maja 2021 roku Poczta Polska wprowadza zmiany w ich nadawaniu.

Obostrzenia po 9.04 przedłużone. Do kiedy? >>  

Jedynie do końca kwietnia można wysyłać listy polecone z tradycyjnym znaczkiem pocztowym. Po tym terminie na kopercie pojawi się nalepka „R” z kodem kreskowym i polem na wysokość opłaty. Zmiana dotyczy zarówno listów poleconych krajowych, jak i zagranicznych.

Co trzeci list wysyłany Pocztą Polską to list polecony. Rezygnacja ze znaczków na takich przesyłkach ma usprawnić nadawanie korespondencji rejestrowanej i sprawić, że klienci będą szybciej obsługiwani pocztach – czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

Tradycyjne znaczki nadal mają obowiązywać na listach nierejestrowanych, które są używane w Polsce od ponad 160 lat. Spółka nadal będzie emitowała okolicznościowe, kolekcjonerskie znaczki.

Zmiana miała obowiązywać od 1 lutego 2021 roku, jednak Poczta Polska poinformowała, że datę przełożono, żeby klienci mogli wykorzystać już kupione znaczki.

Urlop będzie dłuższy? Nawet 31 dni wolnego! >>

Myślicie, że w przyszłości Poczta Polska zrezygnuje ze znaczków przy nadawaniu innych listów?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.