Reklama
placeholder
News

1 sierpnia to dzień wolny od pracy? Co to za dzień?

1 sierpnia to dzień wolny od pracy? Co to za dzień?

fot. pexels.com

Reklama
Reklama
placeholder

1 sierpnia jest Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. W 2022 roku data ta wypada w poniedziałek. Czy święto jest dniem wolnym od pracy? Gdyby tak było, moglibyśmy skorzystać z przedłużonego, trzydniowego weekendu. 

15 sierpnia – jakie to święto i czy jest wolne od pracy? 

1 sierpnia – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego to dzień, gdy składany jest hołd bohaterom Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Choć walki były planowane na kilka dni, ostatecznie upadło ono dopiero po 63 dniach walki, 3 października. Po kapitulacji powstańców Warszawa została całkowicie zniszczona przez Niemców. Święto zostało ustanowione w 2009 roku przez ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Zwyczajowo Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego obchodzony jest poprzez oddanie hołdu osobom zaangażowanym w Powstanie Warszawskie za pośrednictwem symbolicznych syren, które zawyją na około minutę w całej Polsce o godzinie 17.00. 

Gdzie jest burza? Radar burz pokaże gdzie się pojawią

1 sierpnia – czy jest dniem wolnym od pracy?

1 sierpnia niestety nie jest dniem wolnym od pracy. Na długi weekend przyjdzie nam zatem poczekać do 13 sierpnia – weekend będzie dłuższy o poniedziałek, 15 sierpnia, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama