News

Film 365 Dni zniknie z Netflixa? Są oskarżenia o "kulturę gwałtu"

Film 365 Dni zniknie z Netflixa? Są oskarżenia o "kulturę gwałtu"

Fot. YouTube.com/Kino Helios Polska

Czy film 365 Dni zniknie z Netflixa? Pojawiły się oskarżenia o „kulturę gwałtu”, a za nimi petycje internetowe.

Film 365 Dni powstał na podstawie bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej o tym samym tytule. Na początku kwietnia produkcja trafiła do biblioteki Netflixa w Polsce, a w czerwcu została udostępniona na całym świecie. Od tego momentu film nie schodzi z TOP 10 najchętniej oglądanych pozycji w serwisie.

Laura z 365 Dni śpiewa znany hit! VIDEO >>

365 Dni zniknie z Netflixa?

Choć wiele osób może to dziwić, to film 365 Dni jest hitem na całym świecie. Produkcja nie cieszy się uznaniem wśród krytyków, ale widzowie go chętnie oglądają. Powstaje wiele nowym stron fanowskich, a odtwórcom głównym ról przybywa nowych obserwatorów na mediach społecznościowych.

Okazuje się, że 365 Dni pobija również TikToka, gdzie pod hasztagiem z nazwą produkcji możemy znaleźć bardzo dużo filmików, które cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej są to nagrania kobiet, które naśladują sceny z filmu.

Jednak treści, które są ukazane w filmie, mają także swoich przeciwników. Organizacja Pro Empower postanowiła wystosować petycję do Netflixa, w której tłumaczy, że 365 Dni propaguje napaść seksualną, toksyczną męskość, romantyzuje porywanie oraz „wzmacnia kulturę gwałtu”. Zdaniem organizacji film powinien zostać usunięty z platformy. Jeśli nie jest to możliwe, to Netflix powinien zamieścić odpowiednie ostrzeżenie na początku produkcji.

Co ciekawe nie tylko organizacja Pro Empower apeluje o usunięcie filmu z platformy. Pojawiła się także internetowa petycja z Francji na stronie change.org, którą podpisało już ponad 6200 osób.

Cole Sprouse i Lili Reinhart oskarżeni o molestowanie seksualne. Są ich oświadczenia >>

Myślicie, że film 365 Dni zostanie usunięty z Netflixa?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj