News

Abstrachuje staną przed sądem? Tym filmem przesadzili

Abstrachuje staną przed sądem? Tym filmem przesadzili

Fot. Instagram.com/abstrachujetv

Abstrachuje staną przed sądem? Youtuberzy tym filmem przesadzili. Zostali wezwani do usunięcia wideo. 

Macademian Girl ZAMKNĘŁA BLOGA! Nie zgadniecie czym się teraz zajmie >> 

Kanał AbstrachujeTV został założony na YouTube przez Roberta Pasuta, Rafała Masnego i Cezarego Jóźwika w 2012 roku. Dzisiaj ich filmiki ogląda ponad trzy miliony stałych widzów.  

Abstrachuje publikują na swoim kanale m.in. filmiki, w których w prześmiewczy sposób prezentują zachowania różnych grup, chociażby nauczycieli, mężczyzn, rodzeństwa i aptekarzy. Filmik Czego NIE mówią aptekarze obejrzano ponad 1,5 miliona razy. Niestety treść wideo oburzyła samych zainteresowanych.

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Aptekarskiej  opublikowano „wezwanie przedsądowe do dobrowolnego zaniechania działań naruszających prawo oraz dobra osobiste farmaceutów”, skierowane do twórców kanału AbstrachujeTV.

Jak czytamy, (...) przyczyną skierowania (...) wezwania są krzywdzące treści kierowane w ww. filmie do opinii publicznej, a dotyczące rzekomego sposobu pracy farmaceutów z pacjentami, którzy wykonują swój zawód w aptekach ogólnodostępnych. Podkreślić należy, iż formułowany przez Państwa przekaz nie znajduje odzwierciedlenia ani potwierdzenia w faktach, a ich prezentowanie opinii publicznej ma jednoznacznie negatywny wpływ na wizerunek zawodu farmaceuty, jego dobre imię oraz renomę. Są to ponadto twierdzenia o charakterze zniesławiającym (…).

Opener 2020: nowe ogłoszenia! >> 

Naczelna Izba Aptekarska oczekuje od twórców materiału Czego NIE mówią aptekarze natychmiastowego zaniechania działań polegających na publicznym rozpowszechnianiu informacji naruszających prawo i dobra osobiste farmaceutów, tj. usunięcia ww. filmu z serwisu internetowego „YouTube” oraz innych serwisów internetowych, w których został zamieszczony ww. film oraz wskazania autora/autorów ww. filmu, poprzez przekazanie imienia, nazwiska, a także zajmowanego stanowiska.

Naczelna Izba Aptekarska poinformowała, że w razie braku reakcji na pismo, za opublikowanie filmiku Czego NIE mówią aptekarze może żądać od twórców kanału AbstrachujeTV „zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny”.  Pełną treść wezwania znajdziecie na tej stronie.

Do tej pory Abstrachuje nie odnieśli się do wezwania opublikowanego przez Naczelną Izbę Aptekarską. Ich filmik nadal można zobaczyć w internecie. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NOWY FILM WBIJAJ NA KANAŁ i weź pupap bo brzuch ze śmiechu bendzie bolał Xd

Post udostępniony przez AbstrachujeTV (@abstrachujetv)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

?JAKIE SYTUACJE KOJARZĄ WAM SIĘ Z APTEKĄ??Piszcie w komentarzach, bo kręcimy nowy odcinek

Post udostępniony przez AbstrachujeTV (@abstrachujetv)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spójrz na zdjęcie, Spójrz na rękę, Zrób zdjęcie, testujemy palm shutter do robienia selfie #MiA3 #ShotByMi

Post udostępniony przez AbstrachujeTV (@abstrachujetv)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.