Reklama
placeholder
News

Fanfik: Alin Szewczyk dostał rolę szytą na jego miarę. Co wiemy o niebinarnym polskim aktorze?

Fanfik: Alin Szewczyk dostał rolę szytą na jego miarę. Co wiemy o niebinarnym polskim aktorze?

fot. youtube.com/@NetflixPolskaOfficial

Reklama
Reklama
placeholder

Fanfik to nowy tytuł na Netflixie. To historia transpłciowego chłopca, film jest przy tym pełen ciepła i może być świetną propozycją dla rodziców, którzy nie potrafią się odnaleźć w świecie współczesnej młodzieży. Co wiemy o Alinie Szewczyku?

Kim jest Dawid Tyszkowski, który nagrał z Julią Wieniawą Nie całuj? >>

Alin Szewczyk – kim jest?

Alin Szewczyk to aktor, który właśnie w Fanfiku miał swój debiut jako postać pierwszoplanowa. To także jego pierwsza rola po coming oucie, wcześniej miał epizod w filmie Pewnego razu w listopadzie. Alin jest osobą niebinarną, rola Tosi/Tośka z Fanfika była wręcz pisana dla niego, nawet kolor włosów się tutaj zgadzał.

Jednak aktorstwo to niejedyny talent Alina. Jest on także aspirującym modelem, współpracował między inny z takimi markami jak Loewe, Prada, Luis Vuitton czy Valentino. Brzmi jak wieloletnia kariera na wybiegach? Nic bardziej mylnego! Alin spróbował swoich sił w modelingu dopiero po zakończeniu zdjęć do Fanfika. W bardzo krótkim czasie udało mu się osiągnąć sukces zarówno w modelingu jak i w aktorstwie, bez wcześniejszego doświadczenia.

Blanka dwa lata temu wystąpiła w Top Model. 'Tu jest za dużo seksu'. Przeszła? >>

Alin Szewczyk – wiek, skąd pochodzi, Instagram

Nie jest znany wiek Alina. Aktor obecnie mieszka w Holandii – wyjechał z Polski poniekąd ze względu na nastroje wobec społeczności LGBT+.

Przez lata byłem bardzo zaangażowany, śledziłem bieżącą sytuację, starałem się zabierać głos, ale w pewnym momencie zrozumiałem, że muszę nabrać do tego wszystkiego dystansu, bo inaczej się wypalę. Przeprowadziłem się do Holandii – powiedział Alin w wywiadzie dla Vogue.

Aktor prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @jijiballinjiji, obserwuje go około 5000 osób.

Alin Szewczyk – zainteresowania 

Alin w liceum uczęszczał do kółka teatralnego. Jednak w większym stopniu umiejętności aktorskie pozwoliło mu podszkolić uczestnictwo w LARP-ach [live action role-playing game – przyp. red.]. To zajęcie polegające na wcielaniu się w postacie z gry, gdzie można świetnie poćwiczyć improwizację.

Oprócz tego Alin fascynuje się komiksami, tworzy nawet własne. Jakby tego było mało, aktor jest także…  certyfikowanym spawaczem! Marzy o budowaniu mostów lub scen, chciałby także pomóc w odbudowie Ukrainy, gdy skończy się tam wojna.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama