Reklama
placeholder
News

All I Want For Christmas znów w sądzie. Proces przeciwko Mariah Carey odnowiony

All I Want For Christmas znów w sądzie. Proces przeciwko Mariah Carey odnowiony

fot. YouTube/Mariah Carey/

Reklama
Reklama
placeholder

Mariah Carey została ponownie oskarżona o plagiat hitu All I Want For Christmas Is You. Pozew odnowił ten sam oskarżyciel, który zarzucił piosenkarce naruszenie praw autorskich w 2022 roku. Andy Stone kolejny raz tuż przed świętami próbuje zwrócić uwagę na duże podobieństwo między dwoma utworami o tym samym tytule.

Najlepsze covery „All I Want For Christmas Is You”! Zobaczcie wykonania gwiazd! >>

All I Want For Christmas Is You plagiatem? Odnowiono pozew przeciwko Mariah Carey

Andy Stone, który zarzucił Mariah Carey plagiat 3 czerwca 2022 roku, postanowił odnowić swój pozew. Sprawa dotyczy jednego z największych hitów świątecznych - All I Want For Christmas Is You z 1994 roku, dzięki któremu piosenkarka została nieoficjalną królową świąt. Według muzyka, grającego w zespole Vince Vance And The Valiants, utwór w wykonaniu artystki bliźniaczo przypomina powstałe wcześniej dzieło grupy o tym samym tytule. Jak podaje portal Rolling Stone, pozew na 20 milionów dolarów, który został wycofany w listopadzie ubiegłego roku, złożono niedawno ponownie w sądzie w Los Angeles. Grupa muzyczna domaga się tantiem za rzekomą kradzież ich pomysłu.

Jeśli przysłuchacie się tym dwóm piosenkom to zobaczycie, że 50 procent ich tekstu się pokrywa, w prawie takiej samej kolejności. Wydaje mi się, że to dość mocna podstawa roszczenia.

- poinformował prawnik Andy’ego Stone'a magazyn Rolling Stone.  

Posłuchajcie obydwu utworów - faktycznie podobne?

All I Want For Christmas Is You - Mariah Carey (1994)

All I Want For Christmas Is You - Vince Vance & The Valiants (1989)

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama