News

American Song Contest 2022 – kto wygrał finał pierwszej 'amerykańskiej Eurowizji'?

American Song Contest 2022 – kto wygrał finał pierwszej 'amerykańskiej Eurowizji'?

fot. Wikimedia Commons/https://www.americansongsubmissions.com/

American Song Contest to konkurs inspirowany Eurowizją. Kto wygrał pierwszą edycję? Oto zwycięzca.

Eurowizja 2022 w tv i online: w jakie dni i o której transmisja półfinałów i finału w Turynie? >>

American Song Contest 2022 – finał. Kto wygrał?

Finał American Song Contest 2022 odbył się 9 maja. Wydarzenie trwało od 21 marca i było transmitowane przez stację NBC. Gospodarzami American Song Contest byli Snoop Dogg i Kelly Clarkson.

W American Song Contest konkurowało w sumie 56 artystów. Do finału dotarło 10 uczestników. Jurorzy i widzowie zdecydowali, że „amerykańską Eurowizję” wygrała reprezentantka stanu Oklahoma, AleXa, z utworem Wonderland. Drugie miejsce zajął reprezentant Kolorado, a trzecie – Kentucky.

Jurorzy podzieleni zostali na dziesięć grup regionalnych. Rzecznikami jury byli uczestnicy konkursu wyeliminowani w poprzednich etapach konkursu. Punkty od telewidzów były dodawane tak jak na Eurowizji: w kolejności od stanu z najsłabszym wyników wśród jurorów, do stanu na prowadzeniu. Głosowanie online miało niecałe 85% wpływu na rezultat, jednak punkty były przyznawane przez każdy stan i terytorium tak samo, niezależnie od ludności – podaje portal eurowizja.org.

Eurowizja 2022: te piosenki usłyszymy w pierwszym półfinale >> 

American Song Contest 2022: AleXa – kim jest zwyciężczyni 'amerykańskiej Eurowizji'? 

AleXa tak naprawdę nazywa się Alexandra Schneiderman. Ma 25 lat, urodziła się w Tulsie. Eurowizja.org informuje, że zwyciężczyni American Song Contest 2022 od wczesnego dzieciństwa pasjonowała się tańcem.

AleXa zyskała popularność dzięki internetowemu konkursowi Rising Legends. W 2019 roku artystka wydała singiel Bomb, który na YouTube ma w tej chwili blisko 24 miliony odsłon. Jej piosenki Do or die i Decoherence zostały nagrodzone w Korei Południowej.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.