News

Eurowizja w amerykańskiej wersji! Co wiemy o American Song Contest?

Eurowizja w amerykańskiej wersji! Co wiemy o American Song Contest?

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Powstanie amerykańska wersja Eurowizji! Wiadomo kiedy program zadebiutuje w telewizji. Co wiemy o American Song Contest?

Eurowizja od kilku dekad cieszy się wielką popularnością. Dzięki udziałowi w konkursie rozpoczęły się kariery takich artystów jak ABBA, Celine Dion czy Conchita Wurst. Nie powinien dziwić fakt, że Amerykanie postanowili stworzyć swoją własną wersję popularnego show. `

Eurowizja Junior 2020: oto jury pierwszych eliminacji! Gwiazdorski skład >>

American Song Contest: Eurowizja w amerykańskiej wersji

Spółka Brian Academy w tamtym roku nabyła prawa od Europejskiej Unii Nadawców do eurowizyjnego formatu. Od tego momentu rozpoczęły się przygotowania do amerykańskiej wersji konkursu. Wiadomo, że do współpracy zostało zaproszone dwóch specjalistów, którzy pracowali przy ponad dwudziestu edycjach Eurowizji.

Na czym będzie polegać American Song Contest? Specjalne jury Akademii Konkursu Piosenki Amerykańskiej ma za zadanie wybrać piosenkarzy ze wszystkich amerykańskich stanów, następnie prowadzących do półfinałów, a potem wielkiego finału. Pięćdziesięciu wokalistów ma stanąć ze sobą do rywalizacji w telewizji na żywo.

Wyobraź sobie, że muzyka jest sportem olimpijskim, a artyści z całego świata spotykali się, by walczyć o złoto. To właśnie Konkurs Piosenki Eurowizji. American Song Contest to konkurs telewizyjny, ale nie stworzony w celu zrobienia programu telewizyjnego. Będzie otwarty dla wszystkich piosenkarzy, niezależnie od tego, czy są artystami amatorami, czy też podpisali kontrakt z dużą wytwórnią płytową. Nikt nie będzie z niego wykluczony - powiedział portalowi C21Media.net Anders Lenoff, przedstawiciel Brain Academy.

Pierwsza data Konkursu Piosenki Amerykańskiej jest przewidywana na okolice świąt Bożego Narodzenia w 2021 roku.

Viki Gabor w jury eliminacji do Eurowizji Junior! Kto jeszcze wybierze reprezentanta? >>

Myślicie, że nowy amerykański program osiągnie sukces?

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.