Reklama
placeholder
News

Angelina Mango z Włoch jest córką piosenkarzy. Jej tata napisał piosenkę dla Andrei Bocellego

Angelina Mango z Włoch jest córką piosenkarzy. Jej tata napisał piosenkę dla Andrei Bocellego

fot. YouTube: Angelina Mango

Reklama
Reklama
placeholder

Angelina Mango pochodzi z muzycznej rodziny. Jakiś czas temu sama postanowiła rozpocząć karierę w tej branży i przekonała do siebie słuchaczy. Wokalistka ma już na swoim koncie udział w konkursie muzycznym, a w 2024 roku została reprezentantką Włoch na Eurowizji. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Angelina Mango reprezentuje Włochy z piosenką La Noia. Według najnowszych zakładów bukmacherów jej utwór ma 4% szans na zwycięstwo Eurowizji i znajduje się na 5. miejscu ich rankingu składającego się z 32 państw. Piosenka La Noia została też doceniona przez jury 74. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo 2024. To właśnie jego członkowie zadecydowali, że Angelina Mango pojedzie z tym utworem na Eurowizję. 

Nemo ze Szwajcarii mają niespełna 25 lat, a za rok obchodzą 10-lecie kariery. The Code będzie hitem? >>

Eurowizja 2024: kim jest Angelina Mango, która reprezentuje Włochy?

Angelina Mango w 2024 roku skończyła 23 lata. Jest córką Laury Valente, czyli byłej członkini włoskiego zespołu Matia Bazar, oraz zmarłego w 2014 roku Giuseppe Mango. Muzyk jest autorem licznych tekstów piosenek. W 2004 roku napisał utwór L'attesa dla Andrei Bocellego. Dzięki temu, że wychowała się w muzycznej rodzinie, Angelina Mango już w dzieciństwie miała okazję uczyć się nie tylko śpiewu, ale też grać na pianinie i gitarze.

Marina Satti z Grecji jest także aktorką. Jej ZARI podbije listy przebojów po Eurowizji? >>

Jako nastolatka postanowiła jednak rozpocząć naukę w liceum o profilu naukowym. Ostatecznie przerwała ją w 2014 roku z powodu śmierci ojca. W 2016 roku Angelina Mango wyjechała do Mediolanu, gdzie postanowiła skupić się na muzyce. Jej debiutancki singiel pod tytułem Va tutto bene doczekał się premiery w 2020 roku. Niedługo potem wydała swoją pierwszą EP-kę pod tytułem Monolacale

Angelina Mango starała się o udział w swoim pierwszym konkursie muzycznym w 2020 roku. Była to 72. edycja Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Choć wtedy jej przygoda zakończyła się na etapie selekcji, znacznie lepiej poszło jej w talent show Amici di Maria De Filippi, gdzie w 2022 roku zajęła 2. miejsce (oraz 1. w kategorii śpiewu). Jeszcze tego samego roku wydała swoją drugą EP-kę Voglia di Vivere oraz singiel pod tytułem Ci pensiamo domani. Piosenka znalazła się w pierwszej dziesiątce włoskiej listy przebojów. Eurowizyjny utwór Angeliki Mango również cieszy się sporą popularnością. Jego teledysk ma obecnie ponad 3,9 milionów wyświetleń na YouTubie.

Włoska piosenka na Eurowizję 2024

 

Angelina Mango - Ci pensiamo domani

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama