Reklama
placeholder
News

Nemo ze Szwajcarii mają niespełna 25 lat, a za rok obchodzą 10-lecie kariery. The Code będzie hitem?

Nemo ze Szwajcarii mają niespełna 25 lat, a za rok obchodzą 10-lecie kariery. The Code będzie hitem?

fot. YouTube: Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Nemo (korzystają z zaimków one/ich) mimo młodego wieku osiągnęli wiele muzycznych sukcesów. Na scenie zaczęli występować w wieku nastoletnim, a w 2024 roku zostali reprezentantami Szwajcarii na Eurowizji. Co warto o nich wiedzieć?

Na Eurowizji 2024 Nemo reprezentują Szwajcarię z piosenką pod tytułem The Code. Ich utwór w preselekcjach został wybrany spośród 400 piosenek, które artyści nadesłali do ogólnokrajowej selekcji. Piosenka Nemo spodobała się 25-osobowemu międzynarodowemu panelowi ekspertów, międzynarodowemu jury publiczności i szwajcarskiej publiczności, która wzięła udział w głosowaniu. Eurowizyjne preselekcje to nie pierwszy raz, kiedy Nemo skradli serca słuchaczy.

Slimane z Francji jest weteranem talent show. Zrobi karierę w Europie? >>

Eurowizja 2024: kim są Nemo reprezentujący Szwajcarię?

Nemo, a właściwie Nemo Mettler, w dzieciństiwie uwielbiali grać na wiolonczeli, a swoje pierwsze piosenki zaczęli publikować w sieci już wieku 15 lat. Na początku kariery tworzyli muzykę w szwajcarskiej gwarze języka niemieckiego. Poza tym w 2015 roku spróbowali swoich sił w szwajcarskiej edycji programu Got Talent. Jeszcze tego samego roku wydali swoją pierwszą EP-kę pod tytułem Clownfishktóra znalazła się na 95. miejscu oficjalnej, szwajcarskiej listy albumów. Dwa lata później Nemo powrócili z singlem Du, który przyniósł im jeszcze większy sukces. Piosenka zajęła 4. miejsce na oficjalnej liście sprzedaży w Szwajcarii. 

W 2018 roku o Nemo Mettlerze znów zrobiło się głośno. Tym razem zgarnęli aż cztery statuetki podczas Swiss Music Awards. Były to nagrody za Najlepszy męski występ solowy, Najlepszy występ na żywo, Najlepszy przełom roku oraz Najlepszy hit za singel Du. Pobili wtedy rekord i zostali artystą, który zdobył najwięcej statuetek na tej ceremonii.

Marina Satti z Grecji jest także aktorką. Jej ZARI podbije listy przebojów po Eurowizji? >>

W 2020 roku Nemo Mettler zaczęli tworzyć piosenki w języku angielskim. Wtedy wymyślili sobie też nowy pseudonim, czyli Not Nemo. Jakiś czas później znów zaczęli korzystać z pseudonimu Nemo. Dali się z niego poznać nie tylko słuchaczom, ale też widzom szwajcarskiej odsłony programu The Masked Singer, w którym wzięli udział pod koniec 2021 roku. Zajęli w nim 5. miejsce.

Nemo mają na swoim koncie jeszcze drugą EP-kę zatytułowaną Whatever Feels Right. Wydali ją dwa lata przed złoszeniem się do preselekcji do Eurowizji 2024.

[AKTUALIZACJA 12.5 01:20]

Nemo przynieśli Szwajcarii zwycięstwo w Eurowizji 2024!

Eurowizja 2024: zwycięska piosenka. Przy The Code pracowali też Polacy >>

Nemo - The Code

Nemo - Du 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama