Reklama
placeholder
News

Arka Noego nie chodziła na religię. Zaskoczeni?

Arka Noego nie chodziła  na religię. Zaskoczeni?

Fot. arkanoego.pl/Instagram.com/arkanoego_band

Reklama
Reklama
placeholder

Arka Noego nie chodziła na religię. Robert Friedrich, założyciel zespołu, udzielił szczerego wywiadu.

Czy BTS pójdą do wojska? Jest zaskakująca decyzja władz Korei >>

Od 1999 roku działa zespół Arka Noego, którego założycielem jest Robert Friedrich. Grupa, która wykonuje piosenki o tematyce religijnej, koncertuje nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Piosenki Arki Noego tłumaczono na pięć języków. Zespół sprzedał 7 milionów płyt.

Arka Noego działa od przeszło 20 lat. Ostatnia płyta - Wyjątkowy osioł - ukazała się w 2017 roku. 

Prywatnie Robert „Litza” Friedrich jest mężem Dobrochny, ojcem siedmiorga dzieci (które należały do Arki Noego) i dziadkiem jedenaściorga wnucząt. Jego najstarsza córka, 31-letnia Maria "Maja" Śpikowska, prowadzi profil na Instagramie @mamajastado. Wspólnie z mężem ma też firmę @alenapis.

Robert Friedrich jest też ojcem 29-letniej Wiktorii, 27-letniej Róży, 23-letniego Franciszka, 20-letniego Brunona, 18-letniego Henryka i 15-letniego Urbana. 

W jednym z wywiadów z 2012 roku muzyk powiedział, że od 18 lat razem z rodziną należy do wspólnoty neokatechumenalnej, która „uczy jak być świadomym parafianinem”.

W Arce Noego gra m.in. gitarzysta Dariusz „Maleo” Malejonek – założyciel Maleo Reggae Rockers i muzyk zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk oraz 2Tm2,3.

Ania Starmach jest w ciąży! Gwiazda MasterChefa znów zostanie mamą >>

Robert Friedrich – jego dzieci nie chodziły na religię

Niedawno Robert Friedrich udzielił wywiadu dla Gali, w którym powiedział, że jego dzieci nie uczyły się religii w szkole.Ta informacja zdziwiła fanów Arki Noego, ponieważ zespół gra utwory o tematyce religijnej, a sam Robert Friedrich wielokrotnie mówił o swojej wierze w Boga. 

Moje dzieci nie chodziły na religię w szkole, sprawy wiary wolałem dzieciom przekazywać sam, bazując na moim doświadczeniu a nie wyuczonej teologii (...) – powiedział w rozmowie z magazynem. 

Muzyk Arki Noego dodał, że jest antyklerykałem.

Sam jestem antyklerykałem i bycie w zespole nie miało wpływu na moje relacje z Chrystusem – czytamy.

Oprócz Arki Noego Robert Friedrich ma na swoim koncie działalność w grupach muzycznych Acid Drinkers, Turbo, Creation of Death, Flapjack, 2Tm2,3, Kazik na Żywo i Luxtorpeda. Poza działalnością artystyczną prowadzi wytwórnię S.D.C. oraz studio nagraniowe Małe Studio.

W wywiadzie dla Gali „Litza” stwierdził, że żaden zespół, w którym grał „nie sięga nawet do pięt Arce Noego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama