Reklama
placeholder
News

Czy BTS pójdą do wojska? Jest zaskakująca decyzja władz Korei

Czy BTS pójdą do wojska? Jest zaskakująca decyzja władz Korei

Fot. YouTube.com/HYBE LABELS

Reklama
Reklama
placeholder

Czy członkowie zespołu BTS pójdą do wojska? Jest zaskakująca decyzja władz Korei Południowej i zmiany w prawie.

YUNGBLUD: premiera drugiego album artysty tuż, tuż! [TRACKLISTA] >>  

W Korei Południowej mężczyźni w wieku 18-30 lat są zobowiązani do odbycia służby wojskowej. Ma ona trwać maksymalnie 2 lata, więc muszą zaciągnąć się do wojska do 28. roku życia.

Wokaliści BTS będą służyć w wojsku?

Jak podaje buzzfeednews.com, powołując się na doniesienia en.yna.co, ogromny sukces grupy BTS spowodował, że władze Korei Południowej wprowadziły poprawki do ustawy. Zmiany pozwalają artystom, których działalność „wpływa globalnie na pozytywny wizerunek Korei Południowej” na odroczenie służby wojskowej o 2 lata, czyli do 30. roku życia.  

Czytamy, że opóźnienie w rekrutacji do wojska może nastąpić jednak wyłącznie na podstawie rekomendacji ministra kultury.

Przed nowelizacją ustawy, tylko sportowcy i muzycy klasyczni mogli odroczyć lub zwolnić się ze służby wojskowej w Korei Południowej.

Marcin Dubiel przerobił Justina Biebera! Jego Lonely to hit? [WIDEO] >>

Dyskusja w południowokoreańskim parlamencie na temat służby wojskowej dla artystów miała rozpocząć się po tym jak piosenka Dynamite BTS zajęła 1. miejsce na liście US Billboard Hot 100. Mówi się, że ten sukces może przyczynić się do wsparcia krajowej gospodarki aż o 1,5 miliarda dolarów.

W 2018 roku BTS przyznano Order of Cultural Merit za szerzenie języka i kultury koreańskiej.

Jakiś czas temu na jednej z konferencji prasowych Jin z BTS został zapytany o służbę w wojsku.

Jeśli zadzwoni telefon z mojego kraju, przyjmę ten obowiązek w każdym momencie. To coś o czym często rozmawiamy w zespole i wszyscy planujemy odbyć służbę w wojsku – cytuje jego wypowiedź buzzfeednews.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama