News

Będzie banknot 1000 złotych?

Będzie banknot 1000 złotych?

fot. pixabay.com

Zostanie wprowadzony banknot o nominale 1000 złotych? To jest możliwe, a o sprawie informuje prezes Narodowego Banku Polskiego.

Adam Glapiński zapowiedział, że jest możliwość pojawienia się nowego banknotu, który będzie miał nominał 1000 złotych. Wstępna data rozpoczęcia wprowadzenia go jest szacowana na czerwiec 2022 roku.

Ten nekrolog podbija sieć. Umiecie go rozszyfrować? >>

Będzie banknot 1000 złotych?

W piątek 15 stycznia odbyła się wideokonferencja, podczas której prezes Narodowego Banku Polskiego zapowiedział wprowadzenie banknotu o nominale 1000 złotych. Przypomniał również o korzyściach, które pojawiły się wraz z wprowadzeniem banknotu o nominale 500 złotych w 2017 roku.

Musi być zawsze jakiś magazyn, w którym rezerwy pieniędzy są trzymane. Bank centralny ma ograniczone możliwości ich składowania. Nie możemy trzymać wszystkich rezerw w pięciozłotówkach – powiedział Adam Glapiński.

Pierwsze banknoty o nominale 1000 złotych mogłyby się pojawić już w czerwcu 2022 roku. Prezes NBP podkreślił również, że pieniądze o tak wysokich nominałach są wygodne do przechowywania w domu w przypadku, gdy trzymamy oszczędności blisko siebie.

 Jak ktoś chowa banknoty gdzieś w bieliźniarce, boi się tego co się stanie z jakichś powodów, to wygodniej jest odłożyć 500 zł czy 1000 zł niż tę samą kwotę w banknotach 50 zł – przekonywał.

Koncerty jesienią 2021? Jest jeden warunek >>

Myślicie, że powstanie banknotu o nominale 1000 złotych to faktycznie dobry pomysł?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.