Reklama
placeholder
News

Koncerty jesienią 2021? Jest jeden warunek

Koncerty jesienią 2021? Jest jeden warunek

Fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Czy koncerty będą mogły odbywać się już jesienią 2021 roku? Jest jeden warunek, który musimy spełnić.

Większość 2020 roku spędziliśmy w domach, a koncerty i festiwale muzyczne zostały odwołane. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która pokrzyżowała nam wiele planów. Okazuje się, że w tym roku mamy szansę na to, żeby ponownie bawić się na wydarzeniach muzycznych.

Biologiczna Bzdura Roku wybrana. Kto wygrał w niechlubnym rankingu? >>

Koncerty jesienią 2021?

Doktor Anthony Fauci jest amerykańskim lekarzem i popularyzatorem wiedzy o naukach zakaźnych. Ostatnio zdradził kiedy Amerykanie ponownie będą mogli bawić się na koncertach ulubionych artystów i co muszą zrobić. Okazuje się, że warunkiem jest społeczeństwo, które zaszczepione jest w przynajmniej 70%.

Do ponownego uruchomienia imprez masowych i instytucji kultury, musimy zaszczepić od 70 do 85 proc. społeczeństwa. Mając na uwadze dotychczasowe tempo szczepień i kierunek rozwoju pandemii, mam nadzieję, że będzie to możliwe jesienią 2021 roku – powiedział cytowany przez noizz.pl.

Chociaż przewidywania doktora Fauciego są skierowane do amerykańskiego społeczeństwa, to możemy przypuszczać, że podobny scenariusz dotyczy również Polaków.

Organizatorzy koncertów podkreślają, że pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom wydarzeń i będą stosować się do zasad dystansu społecznego. Ticketmaster, który jest jednym z największych dystrybutorów biletów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii już jakiś czas temu zapowiedział, że specjalnym systemem.

Wiele firm zadeklarowało już chęć współpracy przy opracowywanym przez nas systemie, który ma gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników koncertu. To jak finalnie będzie wyglądał nasz nowy program, zależy od opinii klientów i tego, czy uzyskamy wszystkie niezbędne pozwolenia na uruchomienie takich rozwiązań. W planach mamy również rozwój systemów, które pozwolą organizatorom na kontakt z uczestnikami wydarzeń tak, aby w prosty sposób można było przekazać informację o potencjalnym zagrożeniu związanym z obecnością osoby zarażonej na wydarzeniu - powiedział prezes firmy, Mark Yovich.

Organizatorzy koncertów rozważają także wprowadzenie systemów, które mogłyby sprawdzić czy dany uczestnik został zaszczepiony.

Szczepienia na COVID: zapisy ruszyły. Kto i gdzie może się rejestrować? >>

Tęsknicie za koncertami i festiwalami? 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama