Reklama
placeholder
News

Bass Astral x Igo – duet się rozpadł. Gdzie ostatnie koncerty i co dalej?

Bass Astral x Igo – duet się rozpadł. Gdzie ostatnie koncerty i co dalej?

Fot. Instagram.com/bassastralxigo/tomek.klinger

Reklama
Reklama
placeholder

Duet Bass Astral x Igo ogłosił zakończenie działalności. Kuba Tracz i Igor Walaszek podjęli taką decyzję po sześciu latach. Nazywano ich objawieniem polskiej muzyki.

Taco Hemingway z Fryderykiem za Polskie Tango. 'Nie mogłem odebrać, bo byłem umówiony na piłkę' >> 

Bass Astral x Igo tworzyli producent i basista Kuba Tracz (Bass Astral) oraz wokalista Igor Walaszek (Igo). Artyści zaczynali swoją karierę w zespole Clock Machine. Jako Bass Astral x Igo łączyli brzmienia elektroniczne i alternatywnego rocka. 

W 2016 roku duet wypuścił album Discobolus, a dwa lata późnie promował płytę Orell. Muzycy byli gwiazdami m.in. Opener Festival i Męskiego Grania.

W ramach Bass Astral x Igo Orchestra artyści stworzyli wyjątkową mieszankę muzyki elektronicznej i klasycznej. W 2020 roku Bass Astral, Igo oraz zaproszeni przez nich muzycy stworzyli Bass Astral x Igo Ensemble.

Bass Astral x Igo kończą działalność. Oświadczenie

Bass Astral x Igo ogłosili, że podjęli decyzję o rozwiązaniu zespołu. Muzycy prawdopodobnie zaangażują się w inne, zupełnie nowe projekty, którymi zaskoczą fanów.  W oświadczeniu na Instagramie czytamy:

Maneskin i Iggy Pop razem! Nagrali nową wersję I Wanna Be Your Slave >>

Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo. Przez te wiele lat wydarzyło się naprawdę sporo. Nasza wspólna podóż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju. To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski, czy wywiady. Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni.

Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy co przyniesie los. Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy - nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało „kopa” do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami!

Ekipa na koncercie śpiewała z playbacku? 'Tylko ustami ruszali' >>

(...) Wreszcie wielkie podziękowania składamy również naszym najbliższym, którzy wykazali się wielką wyrozumiałością dla naszej pracy i zawsze byli dla nas podporą.

Bass Astral x Igo – Last Dance – koncerty, bilety

Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance to ostatnia trasa koncertowa duetu i ich zespołu. W czasie serii występów fani usłyszą największe hity w całkiem nowych aranżacjach oraz zupełnie nowe utwory z najnowszego albumu Satelite, którego premierę zapowiedziano na 27 sierpnia 2021 roku.

 • 3 września, Kraków, Centrum Sportu Parkowa,
 • 4 września, Katowice, MCK,
 • 5 września, Wrocław, Plac przed Impartem,
 • 10 września, Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych,
 • 11 września, Poznań, Park Starego Browaru,
 • 18 września, Lublin, Plener Lublin,
 • 19 września, Warszawa, Błonia Stadionu Narodowego – SOLD OUT,
 • 20 września, Warszawa, Błonia Stadionu Narodowego,
 • 22 września, Łódź, Wytwórnia,
 • 23 września / Łódź / Wytwórnia – SOLD OUT,
 • 3 października, Bydgoszcz, Łuczniczka.

Muzyk wyrzucony z The Offspring, bo nie chciał się zaszczepić >>

Więcej informacji o biletach znajdziecie na tej stronie.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama