Reklama
placeholder
News

Taco Hemingway z Fryderykiem za Polskie Tango. 'Nie mogłem odebrać, bo byłem umówiony na piłkę'

Taco Hemingway z Fryderykiem za Polskie Tango. 'Nie mogłem odebrać, bo byłem umówiony na piłkę'

Fot. Instagram.com/tacohemingway

Reklama
Reklama
placeholder

Taco Hemingway dostał Fryderyka 2021 za singiel Polskie Tango. Raper nie odebrał wyróżnienia osobiście. 

Fryderyki 2021: Krzysztof Zalewski całuje Ralpha Kaminskiego na scenie >> 

Fryderyki 2021: Taco Hemingway z nagrodą za Utwór Roku

5 sierpnia 2021 roku poznaliśmy laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal odbyła się w Netto Arenie w Szczecinie. Fryderyki 2021 wręczono w dziewiętnastu kategoriach.

Taco Hemingway był nominowany do nagrody za Album Roku Hip-Hop (Jarmark) oraz Utwór Roku (Polskie Tango). Ostatecznie trafiła do niego druga nagroda. W imieniu Filipa Szcześniaka statuetkę odebrała jego menadżerka Justyna Milkiewicz.

Fryderyki 2021: wyniki. Kto wygrał w tym roku? >> 

Fryderyki 2021: dlaczego Taco Hemingway nie przyszedł na galę?

Thx za statuetkę dla „Polskiego Tango”. Nie mogłem odebrać, bo byłem umówiony na piłkę na 20.30, ale nagroda za ten utwór mnóstwo dla mnie znaczy. Dziękuję Fryderykom oraz Lankowi za ten POTĘŻNY instrumental. Wielkie gratulacje dla przezdolnego i przesympatycznego Maty za obie nagrody. Niechaj polski rap rośnie nam w siłę!!! – napisał artysta na InstaStory. 

Raper wspomniał nie tylko o Lanku i Macie, który zdobył Fryderyki 2021 za Album Roku Hip-Hop (100 Dni Do Matury) i Fonograficzny Debiut Roku. Chłopak Igi Lis zwrócił się do Kanye Westa.

Przesyłam również wyrazy uznania i cierpliwości dla pana Kanyego Westa, niechaj kończy "DONDĘ" w atmosferze pokoju ducha – napisał.

Taco Hemingway z nową piosenką! Zapowiada płytę Jarmark >> 

Taco Hemingway był nominowany do Fryderyków już kilkanaście razy. Statuetka za Polskie Tango nie jest pierwszą nagrodą Akademii Fonograficznej, którą zdobył. Muzyk nie odebrał żadnego z przyznanych mu wyróżnień.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama