Reklama
placeholder
News

Błażej Król – co wiemy o artyście Męskiego Grania?

Błażej Król – co wiemy o artyście Męskiego Grania?

Fot. YouTube.com/MeskieGranie

Reklama
Reklama
placeholder

Kim jest Błażej Król, artysta Męskiego Grania? Sprawdźcie co wiemy o muzyku, którego możecie usłyszeć m.in. w hicie Świt!

Stifler napisał… książkę. 'Kryształowy Chłopak' to jego biografia >>

Błażej Król – kim jest? Wiek, piosenki, Męskie Granie

Błażej Król jest muzykiem, kompozytorem i autorem tekstów. Do 2010 roku współpracował z zespołem Kawałek Kulki, z którym wydał dwie płyty - Kawałek Kulki (2007) i  Noc Poza Domem/Error (2010).

Później 36-latek współtworzył UL/KR. W duecie z Maurycym Kiebzakiem-Górskim działał w latach 2011-2014. Właśnie w 2014 roku Błażej Król wypuścił swój debiutancki album – Nielot. W karierze solowej artysta używa swojego nazwiska jako pseudonimu.

Najbardziej znane single Błażeja Króla to m.in. Zaklęcie, Całą Ciszę / Pokój Nocny, Te Smaki i Zapachy oraz Głodne Dusze.

W 2020 roku Błażej Król został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Autor Roku.

Błażej Król, wspólnie z Darią Zawiałow i Igo, nagrał piosenkę Świt, która była motywem przewodnim 11. edycji Męskiego Grania.

Błażej Król – żona, Instagram

Błażej Król urodził się 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Muzyk ma żonę Iwonę. W internecie możemy znaleźć informację, że w 2016 roku stworzyli duet Lauda i wydali płytę Gennin. W tej chwili kobieta należy do zespołu Króla.

Artystę możecie znaleźć na Instagramie @krol_krol_.

Vanessa Aleksander to nadzieja polskiego aktorstwa? Ma na koncie duże role >> 

10 listopada 2020 roku Błażej Król będzie gościem w programie Kuba Wojewódzki. Oprócz niego w show zobaczymy Vanessę Aleksander.

Czekacie na ten odcinek?

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama