News

Britney Spears: zwrot w sprawie! To koniec kurateli ojca?

Britney Spears: zwrot w sprawie! To koniec kurateli ojca?

fot. instagram.com/britneyspears

Ojciec 39-letnej Britney Spears złożył we wtorek wniosek o zakończenie swojej funkcji kuratora. To wielkie zwycięstwo dla piosenkarki, która nie mogła samodzielnie rozporządzać swoim majątkiem przez ostatnie 13 lat. 

Jak donosi NBC News, w petycji skierowanej do Sądu Najwyższego hrabstwa Los Angeles, James „Jamie” Spears napisał, że jego córka jest uprawniona do tego, aby ten sąd poważnie rozważył, czy ta kuratela jest jeszcze potrzebna. Stwierdzono w niej również, że okoliczności Britney Spears zmieniły się do tego stopnia, że podstawy do ustanowienia kurateli mogą już nie istnieć. W dokumencie zawarto również stwierdzenie, że prawo nie wymaga od Britney Spears poddania się nowej ocenie psychologicznej, na którą się nie zgodziła. Można w nim również przeczytać, że kuratela pomogła pani Spears przejść przez poważny kryzys życiowy, zrehabilitować i rozwinąć karierę oraz uporządkować jej finanse i sprawy. Ale ostatnio wszystko się zmieniło oraz Pani Spears jest teraz szczera, sfrustrowana poziomem kontroli narzuconym przez kuratora i błagała Sąd, aby „przywrócił jej życie”.

Britney Spears: ojciec wokalistki chce 2 miliony za 'wolność' dla artystki >>

W ciągu ostatnich dwóch lat piosenkarka próbowała dwukrotnie zdjąć z siebie kuratelę ojca. Ponadto w 2020 roku odmówiła występu, dopóki sprawuje on nad nią opiekę w jakimkolwiek charakterze. 

Podczas zeznań 23 czerwca powiedziała sądowi, że James Spears zrujnował jej życie, a sprawianie jej bólu przez swoją władzę sprawiało mu przyjemność. Te zarzuty potwierdza również matka piosenkarki, która powiedziała, że absolutna mikroskopijna kontrola Jamiego Spearsa poprzez groźby i przymus zredukowała jego relacje z ich córką do poziomu strachu i nienawiści. Ponadto Britney Spears twierdziła, że nadużywał swojej kurateli i ograniczał jej spotkania z dziećmi, stawiając warunek, że najpierw musi dostosować się do żądań jego lub kierownictwa. 

Britney Spears wolna? Wielki zwrot w historii gwiazdy! >>

W sierpniu 2021 roku nowy prawnik, Mathew Rosengart, piosenkarki złożył wniosek o usunięcie Jamiego Spearsa z funkcji kuratora i zastąpienie go zawodowym księgowym. Wskazał on również, że mężczyzna nie działa w najlepszym interesie córki, jak również mógł nadużywać jej finansów. 

Rosengart wydał oświadczenie, w którym powiedział: Wygląda na to, że pan Spears wierzy, że może próbować uniknąć odpowiedzialności i sprawiedliwości, w tym zeznawać i odpowiadać pod przysięgą, ale jak oceniamy jego wniosek – który został niewłaściwie wysłany do mediów, zanim został doręczony przez adwokata – nasze śledztwo będzie kontynuowane.

Britney Spears kończy karierę? Menadżer wydał oświadczenie >>

Jamie Spears zaprzecza wszelkim zarzutom nadużyć, jak również wskazuje, że byłby chętny ustąpić, gdy nadejdzie odpowiedni czas, ale przejście musi być uporządkowane i obejmować rozwiązanie spraw. Zaprzecza również, że zmusił córkę do robienia czegokolwiek w tym poddania się przymusowemu leczeniu w szpitalu. Równocześnie wskazuje, że nie ma pilnej potrzeby jego usunięcia z funkcji kuratora córki. 
Orzeczenie w sprawie ma być wydane przez sąd 29 września 2021 roku. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.