News

Budka Suflera w żałobie. Nie żyje lider kultowego zespołu

Budka Suflera w żałobie. Nie żyje lider kultowego zespołu

fot. instagram.com/budka_suflera_official/

Nie żyje lider Budki Suflerka muzyk Romuald Lipko. O śmierci artysty, w nocy z czwartku, na piątek poinformował zespół na swoim Facebooku.

Romuald Lipko – kto to?

Romuald Lipko to kompozytor, autor wielu polskich największych przebojów i multiinstrumentalista.   

Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski założyli zespół Budka Suflera w 1974 roku w Lublinie. W zespole zaczynał od gry na basie, a następnie od lat 80. Grał na klawiszach. Jest autorem lub współautorem największych przebojów Budki, takich jak Bal wszystkich świętych, Takie Tango, Cień Wielkiej Góry czy Jolka, Jolka, pamiętasz. 

Kobe Bryant nie żyje. Tragiczna śmierć koszykarza >>

W 2014 roku Budka Suflera poinformowała o zakończeniu działalności. W 2015 roku Lipko utworzył Romuald Lipko Band i do współpracy przy projekcie zaprosił m.in. Izabelę Trojanowską czy Felicjana Andrzejczaka. Razem wykonywali najbardziej popularne klasyki polskiej muzyki. 

Romuald Lipko tworzył też dla innych artystów polskiej estrady. W tym gronie była Urszula (Malinowy król czy Dmuchawce latawce wiatr), Izabela Trojanowska (Wszystko, czego dziś chcę), Anna Jantar (Nic nie może wiecznie trwać) czy Maryla Rodowicz (Tak nam słodko, tak nam gorzko)

W 2019 roku Romuald Lipko wydał oświadczenie na  stronie internetowej zespołu, w którym muzyk wyznał, że zmaga się z chorobą nowotworową.
 

Romuald Lipko – nie żyje

W nocy z czwartku na piątek  na oficjalnym Facebookowym fanpage’u Budki Suflera pojawiła się informacja o tym, że Romuald Lipko nie żyje.

Romuald Lipko nie żyje

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.
Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.

Zombie Boy: podano przyczynę śmierci modela >>

Romuald Lipko zmarł w wieku 69 lat.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kiedy to było?

Post udostępniony przez Romuald Lipko (@romualdlipko)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„A po nocy przychodzi dzień, A po burzy spokój, Nagle ptaki budzą mnie Tłukąc się do okien” Ta przepiękna gotycka pieśń, towarzyszyła mi w różnych momentach. To moja najukochańsza ballada „Budki Suflera”. Współkompozytorem jest Pan Romuald Lipko. Jestem pełen wdzięczności, że mogłem kilka razy usłyszeć na żywo. Mroczna ta noc. Jeden z najważniejszych kompozytorów w historii polskiej muzyki. Jedna z najsympatyczniejszych postaci w historii polskiej kultury. Wspaniały melodyk. Muzyczny sentymentalista. Mistrz muzycznego majestatu. Amator połyskujących koszul. Skromny, kulturalny, pracowity. Nieskończona kopalnia wielkich przebojów. Ojciec chrzestny wielu polskich gwiazd. Mentor, poeta dźwięku. ARTYSTA. Już w lepszym świecie. Będzie czego słuchać Panie Romualdzie. R.I.P Fot. Bartek Furdal #romualdlipko #budkasuflera #rip

Post udostępniony przez Damian Maliszewski (@damianmaliszewski)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.