Reklama
placeholder
News

Polska firma w Rosji przejęta. Sklepy ze zmienioną nazwą

Polska firma w Rosji przejęta. Sklepy ze zmienioną nazwą

fot. Wikimedia Commons/Abaran

Reklama
Reklama
placeholder

Znana marka sprzedała biznes w Rosji. Lokalny inwestor przejął kilkadziesiąt sklepów, które będą działać pod inną nazwą.

McDonald's na dobre wycofuje się z Rosji. Sprzedaje swoje lokale >> 

Tuż po ataku Rosji na Ukrainę, Grupa CCC podjęła decyzję o wstrzymaniu dostaw na rosyjski rynek. W marcu 2022 roku sklepy CCC w Rosji zostały zamknięte.

CCC w Rosji sprzedane

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Grupa CCC sprzedała rosyjski biznes lokalnemu inwestorowi, a przejęte przez niego 39 sklepów stacjonarnych i sklep online będą działać pod szyldem obuv.

Nasza działalność w Rosji została zakończona pod względem prawnym i operacyjnym. Dziś za dotychczasowe lokalizacje sklepów CCC odpowiada nowy, lokalny inwestor, który działa pod własnym brandem – przekazała w rozmowie z serwisem senior PR manager firmy, Marta Rzetelska.

Nowy właściciel będzie mógł sprzedać towar, który został w zamkniętych sklepach. CCC nie będzie dostarczać nowych kolekcji na rosyjski rynek.

Go Sport zawiesił działalność do odwołania. Spółka 'została objęta sankcjami' [OŚWIADCZENIE] >> 

CCC zostało założone w 1999 roku, spółka ma siedzibę w Polkowicach. To polskie przedsiębiorstwo, które jest jedną z największych europejskich spółek i liderów rynku sprzedaży detalicznej obuwia.

Sklepy CCC, w ramach franczyzy, działają m.in.: w Ukrainie, na Litwie, Łotwie, w Estonii, Mołdawii, Kosowie, Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama