News

CCC zamyka sklepy. Zniknie ich ponad 100

CCC zamyka sklepy. Zniknie ich ponad 100

Fot. Wikimedia Commons/Krugerr

CCC zamyka sklepy. Niedługo łącznie zniknie ich ponad sto. Co będzie dalej z popularną sieciówką?

Koronawirus - kolejna granica zakażeń w Polsce przekroczona >>

CCC planuje zamknąć sklepy stacjonarne

CCC zamierza zamknąć ponad sto sklepów stacjonarnych. Na stronie Interia Biznes czytamy, że spółka zmniejszy też powierzchnię części placówek i będzie rozwijać sprzedaż internetową. Właściciele negocjują stawki czynszów z galeriami handlowymi.

Dla CCC sklepy stacjonarne to nadal kluczowe ogniwo biznesu, ale też element systemu podlegający zmianom. Potrzebujemy mniej powierzchni handlowej i to już staje się faktem. Kiedyś zakładaliśmy 100 tys. mkw nowej powierzchni rocznie. Dziś zamykamy ponad 100 sklepów, w tym flagowce, które stanowiły duże obciążenie kosztowe. Zmniejszamy też powierzchnie sklepów – cytuje wypowiedź prezesa Marcina Czyczerskiego biznes.interia.pl.

Zalando - używane ubrania w polskiej ofercie! >>  

W tej chwili spółka CCC chce skupić się na rozwoju sprzedaży online nie tylko w Polsce, lecz także w Czechach i na Węgrzech. Sklepy stacjonarne, które pozostaną otwarte mają być też bardziej zdygitalizowane. Około 200 miejsc zostało wyposażonych w tablety do zakupów internetowych, rozwijany jest koncept kas samoobsługowych i testowane są wysyłki e-commerce ze sklepów. Ta funkcja ma być w pełni uruchomiona  na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku.

Mówi się, że CCC zamknie swoje sklepy stacjonarne jeszcze w tym roku. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.