Reklama
placeholder
News

Chadwick Boseman - filmy i role, z którymi aktor zmierzył się podczas walki z rakiem

Chadwick Boseman - filmy i role, z którymi aktor zmierzył się podczas walki z rakiem

Fot. Instagram.com/chadwickboseman

Reklama
Reklama
placeholder

Chadwick Boseman – filmy i role, z którymi aktor zmierzył się podczas walki z rakiem. Przegrał walkę z chorobą w wieku 43 lat.

Chadwick Boseman nie żyje. Czarna Pantera odchodzi z Wakandą w swoim sercu >> 

Chadwick Boseman nie żyje

Chadwick Boseman, który jest znany m.in. z głównej roli w filmie Czarna Pantera, nie żyje. Aktor zmarł 28 sierpnia 2020 roku w Los Angeles. 43-latek odszedł po wieloletniej walce z nowotworem okrężnicy.

Chadwick Boseman był żonaty z piosenkarką Taylor Simone Ledward, której oświadczył się w 2019 roku.

W mediach społecznościowych Amerykanina pożegnały inne gwiazdy show-biznesu, m.in. Arnold Schwarzenegger, Samuel L. Jackson, Viola Davis, Chris Evans, Brie Larson oraz Mahershala Ali.  

Chadwick Boseman – filmy, role

Chadwick Boseman debiutował przed kamerami telewizyjnymi w 2003 roku rolą Davida Wafera w serialu Brygada Ratunkowa. W tym samym roku zagrał też w produkcji Wszystkie Moje Dzieci. Pojawił się jeszcze m.in. w takich serialach jak CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku, Dowody Zbrodni, Ostry Dyżur oraz Fringe: Na Granicy Światów.

W 2016 roku u aktora zdiagnozowano raka okrężnicy. Nowotwór był już wtedy w III stadium. Mimo wszystko, Boseman nie rezygnował z pracy na planie filmowym, a wiele produkcji z jego udziałem zostało nakręconych w trakcie lub pomiędzy operacjami i chemioterapiami.

Chadwick Boseman zostanie zapamiętany. Twórcy Avengers: Koniec gry i Robert Downey Jr o śmierci aktora >> 

W latach 2016-2017 premierę miały filmy Bogowie Egiptu, Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów i Marshall z Chadwickiem Bosemanem. W 2018 roku aktor otrzymał główną rolę w produkcji na podstawie komiksu Marvela - Czarna Pantera. Jako superbohater pojawił się również w Avengers: Wojna Bez Granic oraz Avengers: Koniec Gry.

Aktor pracował też na planie filmu Briana Kirka – 21 Mostów. 12 czerwca miał premierę inny film z jego udziałem – Pięciu Braci. Ukończona została też produkcja Ma Rainey's Black Bottom, która ma pojawić się jeszcze w 2020 roku. Chadwick Boseman wcielił się tam w postać Levee’a.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama