Reklama
placeholder
News

Cleo, Ewa Farna i Igor Herbut w genialnej wersji 'Co Mi Panie Dasz'. Adam Sztaba zebrał gigantyczny zespół

Cleo, Ewa Farna i Igor Herbut w genialnej wersji 'Co Mi Panie Dasz'. Adam Sztaba zebrał gigantyczny zespół

Fot. YouTube.com/Adam Sztaba

Reklama
Reklama
placeholder

Cleo, Ewa Farna i Igor Herbut w genialnej wersji singla Co Mi Panie Dasz. Adam Sztaba zebrał gigantyczny zespół!

Roksana Węgiel chce, żeby powstał o niej film. Zainspirowała ją Ewa Farna >> 

Co Mi Panie Dasz w aranżacji Adama Sztaby

29 kwietnia 2020 roku Adam Sztaba udostępnił w swoich mediach społecznościowych własną aranżację singla Co Mi Panie Dasz, który w 1982 roku znalazł się na płycie zespołu Bajm.

Do niezwykłego projektu kompozytor zaprosił aż 732 muzyków i 16 wokalistów. Cover Co Mi Panie Dasz w aranżacji Adama Sztaby zaśpiewali: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Ania Karwan, Natalia Nykiel, Kasia Wilk, Kasia Moś, Olga Szomańska, Dorota Miśkiewicz, Cleo, Patrycja Markowska, Kuba Badach, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Andrzej Piaseczny, Sebastian Karpiel-Bułecka i Damian Ukeje. Wszyscy wykonywali singiel Co Mi Panie Dasz prosto ze swoich domów.

Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej Żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu, wybór aranżu zarówno dla skrzypków, oboistów jak i rockowych gitarzystów, aż po nerwowe złapanie się za głowę z racji ogromnej skali zjawiska przemieszane z dziecięcą radością odkrywania czegoś nowego. Ale puenta jest taka oto, że w 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd – młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami. Muzyka jest jedna. Dziękuję wybitnym twórcom: Leszkowi Kamińskiemu za miks dźwięku i Jackowi Kościuszko za montaż video, wszystkim Gwiazdom za użyczenie swych wyjątkowych talentów, Żonie za pomysły i za to, że jest, Beacie Kozidrak za ponadczasowy utwór, oraz wszystkim 732 instrumentalistom za poświęcony czas, rzetelność i uśmiechy po nagraniu – napisał Adam Sztaba na Facebooku.

Jeszcze W Zielone Gramy nowym hitem internetu! Co to za piosenka i kto ją śpiewa? >> 

Nagranie utworu Co Mi Panie Dasz w wykonaniu Orkiestry online stało się prawdziwym hitem. W ciągu kilkunastu godzin od premiery cover odsłuchano na YouTube ponad 300 tysięcy razy.

Wciskając przycisk „play” kompletnie nie zdawałam sobie sprawy z tego, co mnie czeka. Ile w tym jest emocji!!! (…) Wspaniałe! Dziękuje za to przeżycie

Adam... Nie ma tu co pisać… Rozwaliłeś SYSTEM! G R A T U L A C J E dla Ciebie i wszystkich, którzy wzięli udział w projekcie oraz olbrzymi szacun za montaż!

Coś pięknego! To wykonanie przejdzie do historii...

Brawo za pomysł i realizację. Wyszło niesamowicie – czytamy w komentarzach.

To wykonanie robi wrażenie, prawda? 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama