Reklama
placeholder
News

Dawid Podsiadło z piosenką do… serialu anime. Oto Let You Down

Dawid Podsiadło z piosenką do… serialu anime. Oto Let You Down

fot. materiały prasowe/sonymusic.pl

Reklama
Reklama
placeholder

Dawid Podsiadło wypuścił nowy singiel. Let You Down to utwór, który powstał do serialu anime CYBERPUNK: EDGERUNNERS. Zarówno piosenka, jak i japońska produkcja miały premierę 12 września 2022 roku.

Dawid Podsiadło – POST już dostępny. To pierwszy singiel z płyty >> 

Wokalista podjął współpracę z Netflixem i CD Projektem, którzy stoją za filmowym cyklem anime.

CYBERPUNK: EDGERUNNERS – serial. O czym jest?

Serial to cyberpsychotyczna historia o dzieciaku ulicy, który próbuje przetrwać w niepokojącym, mającym obsesję na punkcie technologii i modyfikacji ciała, mieście. Singiel Let You Down Dawida Podsiadło zamyka każdy odcinek tego tajemniczego dystopijnego świata z prowokacyjną historią w tle.

Za produkcją serialu stoi uznana japońska firma animacyjna Studio Trigger, z Hiroyuki Imaishi jako reżyserem przedsięwzięcia. Seria została stworzona na podstawie historii dostarczonej przez Bartosza Sztybora, autora narracji CD PROJEKT RED.

Dawid Podsiadło – Let You Down

Muzykę do serii skomponował Akira Yamaoka, odpowiadający też za produkcją utworu Dawida Podsiadło, który zagościł muzycznie w tej oniryczno-futurystycznej scenerii m.in. w towarzystwie zespołu Franz Ferdinand.

Rammstein – bilety na koncert w Polsce w 2023 >>

Teledysk do numeru Dawida Podsiadło to całkowicie niezależna od serialu mini-historia anime w reżyserii Ilya Kuvshinov. Praca nad klipem trwała prawie 8 miesięcy.

Zacznę od tego, że praca nad utworem do anime osadzonego w uniwersum Cyberpunk to ogromny zaszczyt i coś co sprawia, że obrzydliwie się „jaram”. Odbieram jako wielkie wyróżnienie fakt, że w projekcie tej skali obdarzono mnie zaufaniem i w tak przyjemnej atmosferze umożliwiono pracę (…).

Jeśli chodzi o sam track, to nie od razu trafiłem w wizję twórców serialu. Były różne podejścia, różne propozycje, aż w końcu udało się trafić w dziesiątkę i mamy kawałek, który pięknie pasuje do świata Cyberpunka, w tekście opowiada o uczuciach i emocjach głównego bohatera serialu, nie rezygnując jednak z jakiejś takiej uniwersalnej lekcji na temat tego, że często sami jesteśmy dla siebie ogromnym wyzwaniem i czasami można po prostu odpuścić. Niekoniecznie nasz bohater, ale my możemy.

Justin Bieber przerywa trasę koncertową z powodu zdrowia. Co z koncertem w Polsce? >> 

Praca z panem Akira Yamaoke to też kolejna niewiarygodna rzecz, która miała miejsce w trakcie tej przygody. Król klimatycznego audio z tak ogromnym wpływem na przemysł gier video, że aż strach myśleć. Znowu, nigdy bym się nie spodziewał, że spotkam na swojej drodze kogoś takiego, i że cokolwiek zawodowo nas połączy. Wielki zaszczyt i wielka przyjemność. Mógłbym pewnie dużo o tym wszystkim opowiadać, bo to jedno z większych wydarzeń z moim życiu, ale te rzeczy brzmią lepiej, gdy o nich opowiadam, niż piszę (…) – komentował Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło – nowa płyta

Dawid Podsiadło pracuje nad materiałem na swój czwarty studyjny album. Wokalista zapowiada, że drugi singiel z płyty (po utworze Post) pojawi się w październiku 2022 roku.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama