Reklama
placeholder
News

Mężczyzna z teledysku Dody ‘Nie otwieram oczu’ – kim jest Michał Przybyła? [TYLKO W 4FUN.TV]

Mężczyzna z teledysku Dody ‘Nie otwieram oczu’ – kim jest Michał Przybyła? [TYLKO W 4FUN.TV]

fot. YouTube.com/Doda

Reklama
Reklama
placeholder

Teledysk Dody do piosenki Nie otwieram oczu pojawił się w sieci 6 listopada 2023 roku. Jako pierwsi mogli go zobaczyć fani wokalistki, którzy wybrali się na jeden z koncertów trasy Aquaria, a sam utwór ukazał się na reedycji najnowszej płyty artystki. W wyjątkowym wideo Dodzie wcielającej się w syrenę partneruje tajemniczy mężczyzna. Kim jest Michał Przybyła? Skontaktowaliśmy się z performerem, by opowiedział nam o sobie i pracy na planie.

Doda: mężczyzna z teledysku Nie otwieram oczu – kim jest Michał Przybyła?

Michał Przybyła jest tancerzem, aktorem i performerem. Urodził się w Częstochowie w 1993 roku, ma więc obecnie 30 lat. Można go zobaczyć w wielu spektaklach tanecznych, jest nauczycielem tańca oraz jogi. Obecnie studiuje dwa kierunki magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim: sztuki społeczne i filologię polską języka migowego. Mieszka w Warszawie. Znajdziecie go na Instagramie na profilu @michaspe.

Jeśli występ Michała w teledysku Dody Wam się podoba, to w najblizszym czasie możecie go zobaczyć w kilku spektaklach na żywo. 15 listopada zagra w Tańcząc Boską Komedię Teatru Tańca Zawirowania w Teatrze Wielkim w Warszawie, następnie w Galerii HOS (również w Warszawie) podczas autorskiego performance’u dissolve into soft ways of being w ramach finisażu wystawy Hold me Closer Marty Niedbał i Pawła Olszczyńskiego, 18 listopada w spektaklu Bromance w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, a w dniach 24-26 listopada możecie zobaczyć jego pracę choreograficzną w spektaklu Lover’s Complaint w Teatrze Polskim w Poznaniu.

RENAISSANCE: jest zwiastun filmu z trasy Beyonce. Trafi do Polski? >>

Michał Przybyła – jak znalazł się w teledysku Nie otwieram oczu?

Jak się okazuje, Michał Przybyła trafił do teledysku Dody Nie otwieram oczu dzięki… Instagramowi. Opowiedział nam o tym:

Do teledysku Dody zaprosił mnie reżyser, Michał Pańszczyk, który wypatrzył mnie na Instagramie i uznał, że będę idealnie spełniał jego wizję artystyczną jako osoba zjadająca Dodę-syrenę. Byłem wtedy na wakacjach na Malcie i oglądałem program Doda Dream Show, którego zostałem fanem. Opublikowałem w ramach żartu kolaż, w którym wkleiłem się do muszli z Dodą, a żart okazał się tym co zostało zauważone i zainteresowało Michała. Dzień po powrocie z wakacji byłem już w studio i nagrywaliśmy wizualizację na koncert Dody w ramach Aquaria Tour, a która teraz hula w sieci jako teledysk.

Michał Przybyła o pracy z Dodą na planie teledysku Nie otwieram oczu

Jak mówi performer:

Na planie było bardzo profesjonalnie, każdy był skupiony na swoim zadaniu. Natalia Zalewska, asystentka Michała (reżysera, przyp. red), zajmowała się wszystkim jako kierowniczka planu i ogarniała całość jak nikt inny - wspaniała osoba! Michał jako reżyser miał bardzo jasną wizję i był jej pewny, prowadził mnie i Dodę na bieżąco w trakcie nagrywania, więc praca szła bardzo szybko i sprawnie.

Doda była też bardzo skupiona na pracy i wchodziła w zadania jak w masło, którym zresztą smarowałem jej syreni ogon i usta jak błyszczykiem. Na planie była naprawdę świetna super atmosfera, mega konkret - fajne artystyczne wyzwanie. Jestem wegetarianinem, ale ogon Dody był zrobiony z surowego łososia. Traktuję swoją pracę poważnie i zgodziłem się zjeść surową rybę na planie. W końcu czego się nie robi dla DODY?! Na co dzień nie pracuję przy komercyjnych projektach, teledyski zdarza mi się robić bardzo, bardzo rzadko, ale muszę powiedzieć, że nie różniło się to wiele od mojej pracy na scenie czy w teatrze. Michał jako reżyser dawał mi zadania, które jako performer realizowałem i jak sam mówił „ta praca robi się sama”. Uznałem to za komplement. Doda była bardzo miła, ale też bardzo skupiona na pracy, więc nie było między nami za dużo interakcji poza ujęciami.

Przypomnijmy, że trasa Aquaria, podczas której widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć teledysk do Nie otwieram oczu, wydłuży się o przynajmniej dwa przystanki. 6 stycznia 2024 roku Doda zagra koncert w Krakowie, a 20 stycznia w Łodzi.

 


 

 

fot. archiwum prywatne Michała Przybyły

fot. archiwum prywatne Michała Przybyły

fot. archiwum prywatne Michała Przybyły

fot. archiwum prywatne Michała Przybyły

fot. archiwum prywatne Michała Przybyły

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama