News

Dominic D'Angelica ma zakaz korzystania z Instagrama! Nie tylko on

Dominic D'Angelica ma zakaz korzystania z Instagrama! Nie tylko on

Fot. Instagram.com/iamdominicdangelica

Dominic D’Angelica ma zakaz korzystania z Instagrama! Nie tylko były uczestnik Top Model nie może używać znanego serwisu.

Dominic D'Angelica: nowe fakty. Sprawcy "podpisali się na ciele" ofiary? >>  

Od dłuższego czasu głośno jest o sprawie Dominica D’Angelica – 30-letniego Amerykanina, który miał szansę na wygranie 9. edycji Top Model w Polsce. Krótko przed finałem mężczyzna został zdyskwalifikowany, ponieważ na jaw wyszły szokujące informacje m.in. o tym, że  został w przeszłości skazany za wykorzystanie seksualne nieletniej i wpisany na listę amerykańskich przestępców seksualnych.

Dominic D’Angelica stał się bardzo popularny. Na Instagramie śledzi go prawie 200 tysięcy osób. Po tym jak usunięto go z Top Model, miał zdobyć w serwisie prawie 48 tysięcy followersów. Tak popularne konto pozwala mu na czerpanie sporych zysków z działalności w internecie. 

Dominic D’Angelica nie może używać Instagrama

W regulaminie Instagrama czytamy, że osoby skazane za przestępstwa seksualne nie mogą korzystać z serwisu. Jeśli konto kogoś takiego funkcjonuje na platformie, należy to zgłosić, dołączając link do krajowego rejestru osób skazanych za przestępstwa seksualne, link do artykułu dostępnego w sieci lub link do dokumentu sądowego. Administratorzy zapewniają, że kiedy potwierdzą, że dana osoba jest przestępcą seksualnym, natychmiast zablokują jej konto.

Usunięcie profilu to jedyna sankcja, która może być nałożona na osobę z wyrokiem za przestępstwo seksualne za korzystanie z Instagrama. Jak podaje ofeminin.pl, wynika to z wyroku, który jakiś czas temu wydał Sąd Najwyższy USA w sprawie Packingham v. North Carolina, w którym uznał, że „każde prawo, które nakłada ogólny zakaz wykorzystywania mediów społecznościowych przez przestępcę seksualnego” jest niezgodne z amerykańską Konstytucją i ogranicza wolność słowa.

Uczestnicy Top Model komentują sprawę Dominica D'Angelica. Padły ostre słowa >> 

Wśród znanych osób, które można znaleźć w mediach społecznościowych, a które zostały skazane za przestępstwa seksualne są Mike Tyson i Dagmara Kaźmierska. Bokser został skazany na 6 lat więzienia i  4 w zawieszeniu za gwałt na uczestniczce wyborów Miss Black America, a "królowa życia" usłyszała wyrok m.in. za stręczycielstwo i sutenerstwo.

W tej chwili Mike Tyson ma ponad 14 milionów obserwatorów na Instagramie. Z kolei Dagmarę Kaźmierską śledzi 989 tysięcy fanów.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.