Reklama
placeholder
News

Dzień Mężczyzny 2023 – data. Kiedy wypada święto panów?

Dzień Mężczyzny 2023 – data. Kiedy wypada święto panów?

fot. Pixabay

Reklama
Reklama
placeholder

Kiedy jest Dzień Kobiet, wie chyba każdy. A kiedy jest święto mężczyzn? W ciągu roku panowie mali i duzi mają aż dwie okazje do świętowania, choć o ich święcie czasem się zapomina.

Conchita Wurst już tak nie wygląda. Była sensacją Eurowizji 2014 >>

Dzień Mężczyzny – kiedy wypada?

Dzień Mężczyzny jest świętem stałym i zawsze wypada 10 marca, czyli 2 dni po Dniu Kobiet. Oprócz tego 30 września w naszym kalendarzu znajdziemy Dzień Chłopaka. To święto kierowane jest do chłopców w każdym wieku, natomiast Dzień Mężczyzny to raczej dzień dla dorosłych – narzeczonych, mężów, ojców i nie tylko.

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka. Czym się różnią i kiedy wypadają? >>

Kto wymyślił Dzień Mężczyzny?

Polski Dzień Mężczyzn obchodzony 10 marca związany jest z Kościołem – tego dnia wspomina się 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Swojego czasu forsowana była także data 4 kwietnia – to pamiątka jeszcze z czasów PRL, kiedy w szkołach organizowano wtedy specjalne apele. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn wypada 19 listopada.

Święto to zostało ustanowione w 1999 roku z inicjatywy ONZ. Można więc powiedzieć, że Dzień Mężczyzn jest dużo młodszym świętem niż popularny Dzień Kobiet, który ma już ponad 100 lat tradycji.
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama