Reklama
placeholder
News

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka. Czym się różnią i kiedy wypadają?

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka. Czym się różnią i kiedy wypadają?

pxhere.com

Reklama
Reklama
placeholder

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka – czym różnią się te święta? Wydawać by się mogło, że to jeden i ten sam dzień. Jednak nie! Mamy w ciągu roku wiele ciekawych świąt, a jak doskonale wiemy, im więcej okazji, tym więcej prezentów. 

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny — różnice 

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to dwa różne świętaDzień Chłopaka obchodzimy 30 września, a Dzień Mężczyzny 10 marca (dwa dni po Dniu Kobiet!). Co ciekawe, inną proponowaną datą dla Dnia Mężczyzn, jest 4 kwietnia. Tego dnia w niektórych szkołach w okresie PRL urządzano obchody podobne do świętowania Dnia Kobiet (wiecie - goździki, rajstopy, te sprawy).

Dzień Mężczyzn 10 marca ma swoje żródło w religii katolickiej, jest to bowiem dzień wspomnienia liturgicznego czterdziestu męczenników z Sebasty.

Najczęściej streamowane polskie artystki w 2023 roku w kraju i zagranicą. Ranking Spotify >>

Czym się różni Dzień Mężczyzny od Dnia Chłopaka?

W Dniu Chłopaka możemy składać życzenia wszystkim młodym mężczyznom – to świetna okazja na przyniesienie np. cukierków na lekcje czy zajęcia na uczelni albo zrobieniem coś miłego dla swojego syna albo brata.

Z kolei na Dzień Mężczyzn życzenia kierujemy przede wszystkim do partnerów, mężów, ojców, wujków i dziadków, choć przypuszczamy, że każdy mężczyzna z radością obchodziłby oba te święta.

Ralph Kaminski zmienił fryzurę. Pokazał fanom swoją metamorfozę po zakończonej trasie >>

Dzień Mężczyzny na świecie — daty

Dzień Mężczyzn obchodzony jest na całym świecie. Międzynarodowe święto panów obchodzi się 19 listopada w takich krajach jak Holandia, Jamajka, Kanada, Malta, Mołdawia, Indie, Irlandia, Republika Południowej Afryki, Singapur i Stany Zjednoczone. Niektóre państwa obchodzą Dzień Mężczyzn w jeszcze innym terminie. Przykładowo Brazylia świętuje 15 lipca, a Rosja 23 lutego.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn - skąd się wziął?

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest 19 listopada w ponad 80 państwach. Według definicji jest to dzień poświęcony promowaniu wartości, jaką mężczyźni wnoszą do świata. Skupia się również na podkreślaniu pozytywnych męskich wzorców do naśladowania.

Projekt Międzynarodowego Dnia Mężczyzn powstał w 1991 roku. Został jednak wznowiony dopiero  w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago. Jerome Teelucksingh, mieszkaniec tego kraju, wybrał 19 listopada, aby uczcić urodziny swojego ojca, a także to, że tego dnia w 1989 roku drużyna piłkarska Trynidadu i Tobago zjednoczyła kraj w wysiłkach o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata.

Roksana Węgiel ogłasza trasę Break Tour 2024. W jakich miastach zagra koncerty? >>

Panowie – wychodzi na to, że możecie świętować prawie codziennie! :-) 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama