News

Dzień Ojca 2022: kiedy wypada?

Dzień Ojca 2022: kiedy wypada?

Fot. Pixabay.com

Dzień Ojca 2022 – kiedy wypada? Koniecznie sprawdźcie, żeby nie przegapić tego święta i pamiętajcie, żeby złożyć życzenia swoim tatom! ;-) 

Dzień Ojca – kiedy wypada?

Dzień Ojca dzisiaj jest świętem międzynarodowym, ale nie zawsze tak było. Jego obchody zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. Podaje się, że pierwsze świętowanie odbyło się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd – córki weterana wojny secesyjnej –  Williama Smarta.

Beyoncé powraca z nowym albumem. Będzie dostępny już za chwilę >>

Na początku obchody Dnia Ojca miały charakter lokalny. W 1972 roku prezydent USA Richard Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca świętem krajowym.

W tej chwili Dzień Ojca obchodzony jest m.in. w Hiszpanii, Portugalii i Francji (19 marca), na Litwie (pierwsza niedziela czerwca), w Austrii (druga niedziela czerwca), Danii (5 czerwca), Turcji, Wielkiej Brytanii oraz w Ukrainie (trzecia niedziela czerwca).

Dzień Ojca 2022: data w Polsce

A kiedy Dzień Ojca obchodzimy w Polsce? W naszym kraju Dzień Ojca jest celebrowany 23 czerwca. W 2022 roku Dzień Ojca wypada w czwartek. Pierwszy Dzień Ojca w Polsce 'odbył się' w 1965 roku.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.