News

Ekipa Friza – po rozłamie wartość mocno spadła? Najbardziej miał ucierpieć Karol Wiśniewski

Ekipa Friza – po rozłamie wartość mocno spadła? Najbardziej miał ucierpieć Karol Wiśniewski

fot. Instagram.com/frizoluszek/nowciax

Pod koniec lipca 2022 roku Friz wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że wspólny projekt Ekipa się kończy. Pojawiły się informacje, że po rozłamie biznes influencerów zaliczył mocny spadek wartości. Najbardziej miał to odczuć Karol Wiśniewski.

Ekipa Friza się skończyła? Karol Wiśniewski wydał oświadczenie >>

Ekipa na giełdzie. Friz stracił miliony?

Ekipa trafiła na „małą” giełdę w maju 2022 roku, a biznes wyceniano wtedy na 320 milionów złotych. Od tamtej pory rynkowa wartość miała zmniejszyć się prawie o połowę. Business Insider donosi, że teraz można ją szacować na blisko 75 miliona złotych.

Według dostępnych informacji, Friz ma w spółce najwięcej, czyli ponad 41%, udziałów.  Od maja jednak z konta maklerskiego Karola Wiśniewskiego miało „zniknąć” 57 milionów złotych. Podaje się, że jedna akcja biznesu Ekipy na giełdzie kosztuje 4,5 złotego. To niewiele więcej od tego, za ile w sklepie można dostać lody Ekipa. 

Friz i Przemek.pro – Vanilla (Stegna) już jest. 'Będzie hitem lata' >> 

Inwestorzy kupowali akcje, przewidując potencjalny sukces projektów grupy influencerów, jednak w obliczu rozpadu Ekipy przyszłość spółki i projektów biznesowych stoi pod dużym znakiem zapytania – skomentował Maciej Kietliński, ekspert XTB, z którym rozmawiała redakcja Business Insider.

Nie wiadomo jakie plany ma spółka Ekipa Holding. Przedstawiciele nie komentują działalności na giełdzie i spadku cen akcji.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.