News

Transpłciowe dziecko Elona Muska chce zerwać więzi z ojcem

Transpłciowe dziecko Elona Muska chce zerwać więzi z ojcem

fot. Wikimedia Commons/JD Lasica from Pleasanton, CA, US

Transpłciowa córka Elona Muska zdecydowała się na korektę płci i zmianę imienia oraz nazwiska. 18-latka w dokumentach miała stwierdzić, że w żaden sposób nie chce być związana z biologicznym ojcem.

Grimes i Elon Musk mają drugie dziecko. Co ze statusem ich związku? >> 

Elon Musk – transpłciowa córka miliardera zmienia imię i nazwisko

Nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związana w żaden sposób, w żadnej formie ani kształcie – cytuje nastolatkę Reuters.

O sprawie zrobiło się głośno dopiero niedawno, chociaż, jak wynika z medialnych doniesień, wniosek o zmianę danych, jak i nowy akt urodzenia odzwierciedlający tożsamość płciową został złożony w kwietniu 2022 roku w Sądzie Najwyższym hrabstwa Los Angeles w Santa Monica.

Dziecko Elona Muska ma teraz nazywać się Vivian Jenna Wilson. Matką 18-latki jest Justine Wilson, z którą przedsiębiorca rozstał się w 2008 roku.

Dziecko Jennifer Lopez niebinarne? Przedstawiła je na wspólnym występie >>

Mówi się, że decyzja dziecka Elona Muska o odcięciu się od niego może mieć związek z tym, że biznesmen zadeklarował swoje poparcie dla Partii Republikańskiej, której niektórzy przedstawiciele popierają przepisy ograniczające prawa osób transpłciowych. W 2020 roku Elon Musk napisał na Twitterze:

Absolutnie popieram trans, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.