News

Testament Elżbiety II - kto odziedziczy majątek monarchini?

Testament Elżbiety II - kto odziedziczy majątek monarchini?

fot. Instagram / @buckinghampalaceroyal

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w Balmoral Castle w Szkocji w wieku 96 lat. Choć większość szczegółów na temat jej testamentu ma pozostać tajemnicą, wiadomo, że po monarchini została między innymi pokaźna kolekcja biżuterii warta około 530 milionów dolarów. W jej skład ma wchodzić 98 broszek, 46 naszyjników oraz 37 bransoletek. Poza tym któlowa była właścicielką licznych dzieł sztuki, farm wiatrakowych oraz historycznych posiadłości, w tym Sandringham House oraz Balmoral Castle. Ponadto, Elżbieta II bez wątpienia miała zarówno lokaty bankowe, jak i swoje prywatne oszczędności. 

Elżbieta II: ostatnie życzenie królowej dotyczyło Harry'ego? >>

Testament Elżbiety II - kto odziedziczy majątek?

Jak poinformował sędzia strzeżący sejfu z testamentem królowej Elżbiety II, jego zawartość ma trafić wyłącznie do najważniejszych członków rodziny królewskiej. Najstarszy syn królowej, czyli król Karol III, ma otrzymać po śmierci monarchini tak zwany Sovereign Grant. Jest to dotacja o wartości około 19 miliardów dolarów, którą następca tronu będzie dostawał co roku od brytyjskiego rządu za pełnienie swoich obowiązków na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej. 

Elżbieta II – to były ostatnie słowa królowej? Zdradził je ksiądz >>

Sovereign Grant trafi do pozostałych dzieci królowej Elżbiety II, czyli księżniczki Anny oraz jej młodszych braci, Edwarda i Andrzeja. Reszta informacji na temat testamentu najprawdopoodobniej nigdy nie zostanie publicznie ujawniona. Będzie on bowiem zamknięty w sejfie przez minimum 90 lat.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.