Reklama
placeholder
News

Energylandia ze świąteczną akcją dla dzieci z domów dziecka. O co chodzi w Gwiazdka One Day?

Energylandia ze świąteczną akcją dla dzieci z domów dziecka. O co chodzi w Gwiazdka One Day?

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder

Energylandia ponownie bierze udział w akcji Gwiazdka One Day – specjalnym wydarzeniu dla dzieci z domów dziecka, które mają wiele marzeń, ale zazwyczaj brakuje im wiary w to, że mogą się spełnić. 

Gwiazdka One Day to ogólnopolski dzień na rzecz dzieci z domów dziecka. To wydarzenie to nie tylko dobra zabawa, ale też edukacja. Podczas imprezy podopieczni domów dziecka mają możliwość poznania m.in. interesujących zawodów. W jej trakcie Mikołaj wraz z zaproszonymi osobistościami rozdają dzieciom ich wymarzone prezenty. 

One Day jest po to, żeby dzieci z domów dziecka miały swoją wigilię. Zobaczyły, że nie są same, że jest ich więcej, a dzięki czemu mogą się poznać i wspierać.

Wygraj PREZENT MARZEŃ na święta! >>

Gwiazdka One Day Fundacja odbywa się od 2014 roku. W tym roku odbędzie się 18 grudnia w Energylandii. Do największego parku rozrywki w Polsce Fundacja zaprasza dzieci, młodzież, dyrektorów, opiekunów, całe placówki i Darczyńców oraz Partnerów. 

Fundacja One Day spełnia także marzenia dotyczące przyszłości młodzieży wychodzącej z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zebrane przez fundację środki zasilą projekt „Wsparcie na starcie”, dzięki któremu dzieci z domów dziecka mogą zrealizować wybrane kursy zawodowe. 

Zobaczcie jak wyglądała Gwiazdka One Day w 2021 roku!

Fudacja One Day - informacje

Fundacja One Day jest organizacją pozarządową ze statutem OPP, która kompleksowo zajmuje się problematyką wsparcia psychologicznego i ukierunkowania młodzieży z pieczy zastępczej do wyboru przyszłego zawodu. Fundacja One Day stworzyła razem ze studentami Politechniki Warszawskiej aplikację USAMODZIELNIENI.PL. Dzięki tej aplikacji młodzież ma dostęp do wsparcia psychologów, filmów edukacyjnych, testów osobowościowych, bazy zawodów, terapii grupowych. Dzięki temu programowi Fundacji „Usamodzielnieni”, młodzież w wieku 19-23 lata rozpoczęła swoją pierwszą pracę. W akcję zostały włączone drogerie Hebe w całej Polsce, tak aby umożliwić pracę podopiecznym jak najbliżej ich miejsca pobytu. Dla młodszych dzieci stworzyła projekt Gwiazdka One Day. 

Więcej o Fundacji One Day przeczytacie na ich stronie internetowej. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama