News

Eurowizja 2019: data i miejsce – jest oficjalny komunikat!

Eurowizja 2019: data i miejsce – jest oficjalny komunikat!

Facebook.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2019 – tegoroczna edycja tego konkursu wywołała wiele kontrowersji. Pojawiły się krytyczne głosy przeciwko zwycięstwu reprezentantki Izraela, a ponadto zaczęto bojkotować fakt, że dzięki zwycięstwu Netty następna edycja powinna odbyć się właśnie w Izraelu. Kilka krajów postanowiło nie wziąć udziału w konkursie, jeśli odbędzie się on w tym państwie. 

Eurowizja 2019 odbędzie się jednak w izraelskim Tel Awiwie. Miasto pokonało w przetargu Jerozolimę, prezentując najlepszą ofertę głównemu organizatorowi Eurowizji. O prawo do organizacji konkursu ubiegały się również miasta Ejlat i Hajfa.

Eurowizja 2019 – data, miejsce

Eurowizja 2019 odbędzie się w maju 2019 roku. Koncerty półfinałowe i finał odbędą się w mieszczącym 10 tysięcy osób na widowni Centrum Konferencyjnym. 64. Konkurs Piosenki Eurowizji będziemy mogli oglądać 14, 16 i 18 maja 2019 roku.

Nie możemy się doczekać współpracy z telewizją KAN, która sprowadziła konkurs do Tel Awiwu po raz pierwszy. W tym tygodniu oczekujemy otrzymania gwarancji od strony rządowej w związku z kwestiami bezpieczeństwa i swobodnego przemieszczania się każdego kto chce przyjechać na to wydarzenie. Te gwarancje są podstawą dalszego działania oraz tego aby Konkurs Eurowizji odbył się w duchu takich wartości jak zróżnicowanie i inkluzywność – czytamy w wypowiedzi Franka-Dietera Freilinga na stronie Eurowizji.

Jak myślicie, kto zostanie reprezentantem Polski podczas Eurowizji 2019?

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Of the recent #Eurovision winning songs which is your favourite? Comment below!

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj