News

Eurowizja 2019: JAK GŁOSOWAĆ NA POLSKĘ?

Eurowizja 2019: JAK GŁOSOWAĆ NA POLSKĘ?

fot. materiały prasowe

Eurowizja 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja 2019 roku w Tel Awiwie w Izraelu. Polskę reprezentować będzie zespół Tulia z piosenką Fire of Love (Pali się).

Nasze reprezentantki będą walczyć o miejsce w finale podczas pierwszego półfinału, czyli 14 maja. Tulia wystąpi jako czwarty uczestnik tego wieczoru.

Polska piosenka na Eurowizję 2019: autorzy, tytuł, teledysk i tekst piosenki >>

Pewnie zastanawiacie się jak można pomóc polskim wokalistkom i głosować na Polskę. Głosowanie telewidzów w Eurowizji jest jedną ze składowych oceny, która zdecyduje kto wygra konkurs piosenki.

Eurowizja 2019: kto może głosować?

Głosowanie w półfinałach Eurowizji 2019 – należy mieć na uwadze, że widzowie mogę głosować tylko na państwa, które biorę udział w danej rozgrywce. To oznacza, że Polacy mogą głosować 14 maja, ale nie mogą już 16 maja w drugim półfinale (Polska bierze udział w pierwszym półfinale). Oczywiście możecie oddać głos jeśli podczas drugiego półfinału znajdujecie się na terytorium państwa, które bierze w nim udział.

EUROWIZJA 2019 w tv i streaming online: gdzie i o której oglądać na żywo? >>

Punkty zlicza się zarówno w półfinałach jak i finale w wadze 50:50 – na ocenę składa się ilość głosów widzów i krajowego jury. W każdym kraju widzowie i jury mają do rozdania po 58 punktów.

Eurowizja 2019: jak głosować?

Głosowanie rozpoczyna się po zakończeniu wszystkich występów. Są trzy możliwości głosowania: przez telefon, SMS lub przez bezpłatną aplikację Eurowizji. Ta ostatnia jest dostępna na telefony z systemem iOS, Android i Windows Phone. Numery, pod które należy dzwonić lub wysyłać SMS-y zostaną podane na ekranie podczas transmisji konkursu.

Kibicujecie Tulii?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj