News

Szpital na miejscu odwołanej Eurowizji 2020. Arena w Rotterdamie pomieści 680 łóżek

Szpital na miejscu odwołanej Eurowizji 2020. Arena w Rotterdamie pomieści 680 łóżek

fot. eurowizja.org

Szpital na miejscu odwołanej Eurowizji 2020. Arena w Rotterdamie pomieści nawet 680 łóżek. Co jeszcze wiadomo?

Eurowizja 2020 anulowana! Co z piosenkami i reprezentantami wybranymi na ten rok? >> 

Eurowizja 2020 odwołana

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano Eurowizję 2020, która miała odbyć się w dniach 12-16 maja w hali widowiskowo-sportowej Ahoy Rotterdam (Holandia). Organizatorzy poinformowali o tym, że wydarzenie zostaje anulowane w oficjalnym oświadczeniu, które wydali 18 marca.

Powstał szpital w Ahoy Rotterdam

Jak podaje m.in. serwis Nltimes.nl, Ahoy Arena w Rotterdamie została przemianowana na szpital i jest już gotowa na przyjęcie pacjentów, którzy potrzebują opieki, ale nie są tak chorzy, że wymagają hospitalizacji. Od poniedziałku 30 marca w Ahoy Rotterdam dostępnych jest 88 łóżek. Jeśli będzie taka potrzeba, liczba ta może wzrosnąć do 680.

Co ważne, Ahoy Rotterdam twierdzi, że może przyjmować nie tylko pacjentów zakażonych koronawirusem, lecz także zmagających się z innymi chorobami. Ahoy Rotterdam zdecydowało się na organizację szpitala po to, żeby odciążyć już istniejące placówki.

Weganizm sposobem na epidemię? Eksperci wydali listę zaleceń >>  

Budujemy cztery sale i, w razie potrzeby, arenę. Przygotowujemy także halę dla osób bez koronawirusa, żebyśmy mogli ich rozdzielić. Możemy też przyjąć osoby, które wychodzą ze szpitala, ale nadal potrzebują pomocy. Robimy to, bo widzimy, że jest to konieczne (…). – mówiła Arjen Littooij, dyrektor regionu bezpieczeństwa Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond w rozmowie z  RTV Rijnmond.

Podaje się, że w Holandii potwierdzono do tej pory ponad 10 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. 771 osób zmarło, a 250 zostało wyleczonych (dane z 31 marca 2020 roku). 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj