News

Eurowizja 2021: regulamin pozwoli na użycie PLAYBACKU! Dlaczego?

Eurowizja 2021: regulamin pozwoli na użycie PLAYBACKU! Dlaczego?

Fot. Instagram.com/eurovision

Regulamin Eurowizji 2021 pozwoli na użycie… playbacku! Dlaczego organizatorzy konkursu wprowadzili takie zmiany?

Kiedy Eurowizja 2021? Znamy daty! >> 

Eurowizja 2021: data, miejsce

Niedawno oficjalnie ogłoszono daty kolejnej Eurowizji. To już pewne, że 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 18,20 i 22 maja 2021 roku na arenie Ahoy Rotterdam w Holandii - tym samym miejscu, w którym show miało być zorganizowane w 2020 roku. W czasie przyszłorocznej rywalizacji zaprezentowane zostaną zupełnie nowe utwory.

Eurowizja 2021: regulamin. Zezwolono na użycie playbacku

18 czerwca 2020 roku Europejska Unia Nadawców ogłosiła zmiany w regulaminie Konkursu Piosenki Eurowizji. Organizatorzy zmienili  zakaz puszczania partii wokalnych z playbacku. Co ważne, ta zasada nie będzie dotyczyć reprezentantów walczących o zwycięstwo w show, ale wyłącznie towarzyszących im chórzystów. Możliwość połączenia śpiewania „na żywo” razem z puszczoną ścieżką wokalną w tle została wprowadzona na próbę i nie jest obowiązkowa.

Netflix – film o Eurowizji to komedia! Data premiery, piosenka, fabuła >>  

Dlaczego wprowadzono takie zmiany? Przedstawiciele EBU tłumaczą to „chęcią dostosowania się do obecnych realiów”.

Wiosna 2020 roku nauczyła nas, że musimy mieć plan na wypadek światowego kryzysu. Postanowiliśmy dopasować reguły konkursu do tego, co dzieje się na świecie. Musimy być bardziej elastyczni i wprowadzać zmiany nawet do samego formatu konkursu i sposobu jego organizacji – cytuje słowa Martina Österdahla, nowego kierownika wykonawczego konkursu, portal eurowizja.org. 

Nowy zapis w regulaminie ma zmniejszyć liczbę osób oddelegowanych na Konkurs Piosenki Eurowizji, a tym samym zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz obniżyć koszty, które ponoszą nadawcy publiczni na przygotowania do udziału w wydarzeniu.

Mówi się, że na innowacji skorzystają też twórcy konkursowych singli. Dzięki wcześniej wgranym chórkom, piosenki mogłyby zostać zaprezentowane słuchaczom w wersji jak najbardziej zbliżonej do tej oryginalnej.

Taka zmiana to dobry pomysł?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.