News

Eurowizja 2021: oto reprezentant Polski i piosenka! Dobry wybór?

Eurowizja 2021: oto reprezentant Polski i piosenka! Dobry wybór?

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Poznaliśmy reprezentanta Polski i piosenkę, z którą zawalczy na Eurowizji 2021! Dobry wybór?

Flo Rida uczestnikiem Eurowizji 2021?! >> 

Jeszcze zanim oficjalnie ogłoszono polskiego reprezentanta na Eurowizję 2021, pojawiły się informacje, że do Rotterdamu pojedzie Rafał Brzozowski z tanecznym utworem The Ride. Przekazał to portal Plotek, który powoływał się na swojego informatora.

Przypomnijmy, że wśród artystów, którzy mieliby pojechać na Eurowizję 2021 pojawiali się Cleo, Krystian Ochman, Maryla Rodowicz i Alicja Szemplińska, która miała wyjechać na konkurs w 2020 roku. Wydarzenie anulowano przez pandemię koronawirusa.

Eurowizja 2021: kto z Polski? Piosenka

Tak jak zapowiadano, 12 marca 2021 roku Telewizja Polska ogłosiła kto będzie reprezentował Polskę na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. O główną nagrodę rzeczywiście zawalczy Rafał Brzozowski z utworem The Ride! Singiel jest utrzymany w klimacie lat 80.

Jak czytamy na stronie eurowizja.org, wokalista nie boi się porównań do podobnych utworów, które ma w swoim repertuarze Dua Lipa. Jego zdaniem The Ride nawiązuje do światowych trendów.

Eurowizja 2021: Alicja Szemplińska uważa, że to ona powinna być reprezentantką >> 

Za produkcją utworu "The Ride" stoją szwedzcy kompozytorzy: Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Clara Rubensson i Johan Mauritzson. Ten pierwszy ma na koncie nominację do najbardziej prestiżowej nagrody przemysłu muzycznego – Grammy. Ponadto współtworzył piosenki, które mogliśmy usłyszeć w szwedzkich i duńskich selekcjach do Eurowizji. Kompozycje Thomasa Karlssona są dobrze znane polskim słuchaczom! To właśnie on odpowiadał za szereg utworów dla Margaret ("Thank You Very Much", "Wasted", "Start a Fire", "Elephant", "What You Do") czy Ewy Farnej. Z kolei Johan Mauritzson to wokalista zespołu Charizma, który w 2007 roku walczył o wyjazd na Eurowizję w polskich selekcjach – donosi eurowizja.org.

Reprezentant Polski zaśpiewa na eurowizyjnej scenie 20 maja 2021 roku.

Eurowizja 2021: data

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 18, 20 i 22 maja 2021 roku w hali Ahoy w Rotterdamie (Holandia).

Polska odniesie sukces na Eurowizji 2021?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.