News

Eurowizja 2022 – polskie eliminacje: juror będzie nieobiektywny? Odpowiedział na zarzuty

Eurowizja 2022 – polskie eliminacje: juror będzie nieobiektywny? Odpowiedział na zarzuty

fot. YouTube.com/Eurovision Song Contest

Niedawno ujawniono skład jury, który będzie oceniał kandydatów na reprezentanta Polski na Eurowizji 2022. Pojawienie się jednego z muzyków wywołało kontrowersje – internauci dotarli do informacji, że jest on współautorem piosenki jednej z finalistek polskich eliminacji.

Eurowizja 2022: kto z Polski? KANDYDACI I PIOSENKI

Eurowizja 2022: polskie eliminacje – jury

Jakiś czas temu ogłoszono kto zasiądzie w jury podczas show Koncert Tu bije serce Europy! Wybieramy hity na Eurowizję! Reprezentanta Polski, wspólnie z widzami, wybiorą: Halina Frąckowiak, Marek Sierocki, Krystian Kuczkowski, Marcin Kusy oraz Szymon Orłowski.

Eurowizja 2022: juror to współautor finałowej piosenki?

Szymon Orłowski ma widnieć w serwisach streamingowych jako współautor piosenki Dokąd?, z którą Ania Byrcyn wystąpi w eliminacjach do Eurowizji 2022. Fakt, że muzyk miałby oceniać utwór, przy którym sam pracował, wzbudził wątpliwości. Pojawiły się komentarze, że noty mogłyby nie być przyznawane bezstronnie.

Krystian Ochman – piosenka na Eurowizję 2022. River będzie hitem? >> 

Szymon Orłowski odniósł się do zarzutów, że jego znalezienie się w jury jest niesprawiedliwe.

Jestem niezależnym, profesjonalnym muzykiem sesyjnym, basistą, współpracuję i nagrywam dla różnych artystów.

Nagrywałem bas do utworu Ani Byrcyn na początku września, dostałem gotową kompozycję od producenta, Darka Polubca, do której poprosił, żebym nagrał żywy instrument. Nie jestem autorem, współautorem, nie wiedziałem nawet, że piosenka zostanie zgłoszona do konkursu, a ponadto sesja miała miejsce jeszcze zanim ogłoszono konkurs.

Z Darkiem Polubcem pracujemy przy programie Jaka To Melodia, nagrywam i opracowuję utwory dla wielu artystów występujących w tym programie. Poza tym, jestem kierownikiem muzycznym wielu koncertów telewizyjnych – (…) i tam również nagrywam i opracowuję utwory, a dzięki temu miałem możliwość pracy w studio w zasadzie z większością polskich artystów.

Trzymam kciuki za wszystkich uczestników konkursu! – napisał w poście opublikowanym na Facebooku.

Kuba Szmajkowski – Lovesick walczy o Eurowizję 2022. Pojedzie do Turynu? >> 

Eurowizja 2022: kto z Polski? Kandydaci

Reprezentanta Polski na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji poznamy 19 lutego 2022 roku.

O udział w Eurowizji 2022 walczy dziesięcioro artystów: UNMUTE, Karolina Stanisławczyk & Toro Chica, Emilia Dębska, DARIA, Krystian Ochman, Lidia Kopania, Kuba Szmajkowski, Karolina Lizer, Siostry Szlachta i Ania Byrcyn.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.