News

Eurowizja 2022: jakie szanse ma Polska i Krystian Ochman?

Eurowizja 2022: jakie szanse ma Polska i Krystian Ochman?

fot. materiały prasowe EBU / NATHAN REINDS

Krystian Ochman wystąpi na scenie w Turynie 12 maja 2022, gdzie zaprezentuje piosenkę River. W ten sposób zawalczy o awans do finału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 14 maja 2022 roku. 

Jak bukmacherzy obstawiają jego szansę na wygraną?

Eurowizja 2022: jak głosować z Polski? Zasady, aplikacja, sms >>

Eurowizja 2022 – jakie szanse ma Polska i Krystian Ochman?

Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów, Krystian Ochman ma wielkie szanse na awans do finału. Oceniane są one na 94%, co jest najlepszym wynikiem (ex aequo ze Szwecją). 

Jeśli chodzi natomiast o zwycięstwo w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji to niekwestionowanym faworytem bukmacherów jest Ukraina, którą reprezentuje zespół Kalush Orchestra z utworem Stefania. Jego szanse na wygraną oceniane są na poziomie 54% (przed pierwszym półfinałem było to około 49%). Na kolejnym miejscu znajduje się Wielka Brytania (11%), natomiast Polska znajduje się obecnie na 6. miejscu. Jej szanse na zwycięstwo szacowane są na 2%. 

Podczas pierwszego półfinału bukmacherzy mieli skuteczność na poziomie 70% – poprawnie przewidzieli awans 7 piosenek do finału. Ich przewidywania nie są zatem gwarancją sukcesu. 

Eurowizja 2022 - FINAŁ na żywo: relacja, wyniki, punktacja >>

Eurowizja 2022 – Krystian Ochman

Krystian Ochman został wybrany na reprezentanta Polski na Eurowizji 2022 podczas preselekcji, które odbyły się 19 lutego 2022 roku. Na scenie w Turynie zaprezentuje utwór River

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.