Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2022: polscy kandydaci. Jakie są zasady wyboru reprezentanta?

Eurowizja 2022: polscy kandydaci. Jakie są zasady wyboru reprezentanta?

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Reklama
Reklama
placeholder

Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech, dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu zespołu Maneskin. Telewizja Polska ogłosiła, że rozpoczyna poszukiwania reprezentanta Polski na konkursie. Właśnie ruszył nabór zgłoszeń. 

Eurowizja Junior 2021: rodzeństwo walczy o reprezentowanie Polski. To Marysia i Grześ Stachera >>

Eurowizja 2022 – jak będą wyglądały polskie preselekcje? 

Polskie preselekcje do Eurowizji 2022 będą miały charakter wewnętrzny. Oznacza to, że reprezentant Polski zostanie wybrany przez specjalną komisję powołana przez Telewizję Polską. Głosowanie będzie podzielona na dwa etapy. 

Do pierwszego etapu może zgłosić się każdy chętny solista lub zespół liczący maksymalnie 6 osób. Nabór zgłoszeń potrwa do 20 listopada 2021 roku do godziny 22:00. 

Wybór kandydata będzie przebiegać w dwóch turach. W pierwszej pięciu anonimowych jurorów wyselekcjonują 3 do 20 piosenek, które zostaną ocenione w skali od 1 do 10 punktów. Utwór, który zdobędzie najwięcej punktów, zyska możliwość wykonania na scenie we Włoszech.

Reprezentanta Polski na konkursie Eurowizji w 2022 roku poznamy 2 stycznia 2022 roku. 

Eurowizja Junior 2021 - eliminacje. Kto z Polski ma szansę na konkurs? >>

Eurowizja 2022 – wymagania

Kandydat do Eurowizji 2022 musi jednak spełniać kilka warunków, takich jak: mieć ukończone 16 lat, utwór nie może przekraczać 3 minut długości oraz nie może łamać żadnych zasad EBU. Ponadto, TVP wymaga, by utwór nie był wcześniej prezentowany. 
 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama