News

Eurowizja 2022: dlaczego SERBIA śpiewa o Meghan Markle? Powód jest niezwykle ważny

Eurowizja 2022: dlaczego SERBIA śpiewa o Meghan Markle? Powód jest niezwykle ważny

fot. youtube / Eurovision Song Contest

Podczas Eurowizji 2022 reprezentantka Serbii, Konstratka, przygotowała dla publiczności dość nietypowy tekst, który zawarła w swoim oryginalnym teledysu. W początkowej zwrotce jej piosenki 'In Corpore Sano' wokalistka pyta bowiem o to, jaki jest sekret zdrowych włosów Meghan Markle, czyli żony księcia Harry'ego. Okazuje się, że pytanie niesie za sobą niezwykle ważne przesłanie. 

Eurowizja 2022 – czemu służy tekst o Meghan Markle?

Reprezentantka Serbii, Konstrakta, zaprezentowała na Eurowizji 2022 wyjątkowo oryginalny teledysk, w którym zwróciła uwagę na zdrowe włosy Meghan Markle.Okazuje się, że nawiązanie do zdrowego wizerunku żony księcia Harry'ego miało służyć jako protest przeciwko braku ubezpieczenia zdrowotnego dla artystów pochodzących z Serbii. Dlatego też artystka w swoim teledysku między innymi myje ręce w zlewie, nie ukrywając, że do tak prostej czynności potrzebuje wsparcia innych osób, które stale ją otaczają. 

W rozmowie z dziennikarzem Osservatorio Balcani e Caucaso Transeuropa, reprezentantka Serbii na Eurowizji 2022, wyjawiła, co w rzeczywistości chciała przekazać pytaniem o włosy Meghan Markle:

Ubezpieczenie zdrowotne w piosence jest metaforą niepewności, poczucia braku ochrony i bezbronności...Moja sytuacja osobista nie jest aż tak ważna, chociaż prawdą jest, że nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ serbski system opieki zdrowotnej nie zapewnia artystom bezpłatnej opieki zdrowotnej. Jesteśmy niewidzialni i zastanawiam się, kto się mną zaopiekuje. Zdrowie przypisuje się w dzisiejszych czasach bardzo dużą wartość, a przesłanie, że zdrowie to młodość, jest też przekazywane w sposób przedziwny.

Oto jak prezentuje się teledysk do piosenki oraz wykonanie na żywo utworu 'In Corpore Sano' na półfinale Eurowizji 2022:

 

 

 

 
 
 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.