News

Eurowizja 2023 w Polsce? Powstały petycje do prezydenta Ukrainy

Eurowizja 2023 w Polsce? Powstały petycje do prezydenta Ukrainy

commons.wikimedia.org/wiki/Category:Eurovision_Song_Contest

Spektakularny sukces ukraińskiej grupy Kalush Orchestra w konkursie Eurowizja 2022 przeszedł do historii i, zgodnie z tradycją, kolejna edycja tego wydarzenia powinna odbyć się w kraju zwycięzcy. Niestety Ukraina pozostaje w trakcie wojny z Rosją i organizacja Eurowizji 2023 stoi pod dużym znakiem zapytania. Teraz pojawiły się głosy sugerujące zmianę miejsce konkursu na...Polskę. 

Eurowizja 2023 w Polsce? Petycje do prezydenta Zełenskiego

Właśnie nasz kraj, jako przyszłego organizatora, wskazują niektórzy obywatele Ukrainy, którzy za pomocą petycji elektronicznych starają się dotrzeć do prezydenta Wołodymira Zełenskiego. Za powód wskazują niepewną sytuację w związku z wojną, brak bezpieczeństwa oraz niesprawną infrastrukturę. Wielu z nich twierdzi też, że kraj powinien przeznaczyć finanse na walkę z najeźdźcą, a nie na organizowanie konkursu muzycznego. 

W petycji możemy też przeczytać, że organizacja Eurowizji 2023 w naszym kraju miałaby być też dowodem wdzięczności narodu ukraińskiego za pomoc i serce okazane przez Polaków uchodźcom wojennym. Byłaby to też idealna sytuacja do rozwiązania kontrowersji związanej z brakiem punktów od ukraińskiego jury dla polskiego wykonawcy, Krystiana Ochmana.

Eurowizja 2023 odbędzie się w Ukrainie? Minister jest pewny >>

Eurowizja 2023: odpowiedź TVP 

Czy TVP podjęłoby się organizacji Eurowizji 2023? Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej ma obawy.

Zawsze jesteśmy otwarci. Udostępnienie hal jest w gestii poszczególnych miast czy sponsorów tytularnych, tutaj chodziłoby pewnie o pomoc w realizacji, produkcji takiego sygnału, to są realne koszty. Zawsze jest chęć pomocy, ale są też procedury, które nas wiążą jako spółkę skarbu państwa, spółkę publiczną, tutaj obowiązuje nas dyscyplina, w związku z czym nie mogę szafować obietnicami poza ogólnie dobrą wolą w tym temacie - powiedział Kurski.

Ukraina: Wołodymyr Zełenski zapowiada specjalny status dla Polaków. O co chodzi? >>

Eurowizja 2023 - gdzie się odbędzie?

Jak widać, na informację gdzie dokładnie zostanie zorganizowana Eurowizja 2023, jeszcze będziemy musieli poczekać. Na ten moment wiemy, że władze Ukrainy otrzymały dokumenty z wymogami, jakie muszą spełnić, aby konkurs mógł się odbyć. Jeśli go nie spełnią, Wielka Brytania już w kwietniu wyraziła chęć organizacji widowiska. Byłby to pierwszy raz od 25 lat. 

Przypominamy, że reprezentant Wielkiej Brytanii, Sam Ryder, zajął w tym roku drugie miejsce. 

Chcielibyście, żeby Eurowizja 2023 odbyła się u nas? 

 

 

źródło: commons.wikimedia.org/wiki/Category:Eurovision_Song_Contest 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.